Powrót...

2007-03-19 09:43:08

Matma na wesoło

Po raz czwarty

 
Zespoły z gimnazjum w Baćkowicach okazały się bezkonkurencyjne w powiatowym konkursie "Matma 2007".

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W ubiegłym tygodniu sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 2 zamieniła się na kilka godzin w arenę zmagań gimnazjalistów z matematyką. W czwartej edycji powiatowego konkursu wzięło udział sześć zespołów, z czego połowę stanowiły drużyny z Baćkowic.

-Matematyka towarzyszy nam niemal w każdej dziedzinie nauki i w życiu codziennym -wyjaśniły cel przedsięwzięcia Monika Wosik i Anna Sewera, nauczycielki matematyki w ZS nr 2. -Niestety, nie zawsze kojarzy się nam jako wiedza przyjazna i wesoła. Dlatego przygotowaliśmy konkurs, dzięki któremu młodzi ludzie mogą zaprzyjaźnić się z matematyką i wykorzystać wiedzę w rożnych dziedzinach życia codziennego na wesoło i kolorowo.

Etapy konkursu zostały tak przygotowane, żeby mogli w nich uczestniczyć nie tylko uczniowie o matematycznych zainteresowaniach. I tak na początek drużyny zarabiały punkty za ciekawe i oryginalne stroje. Gimnazjaliści efektownie prezentowali się w barwnych sukniach stylizowanych na wzór noszonych przez kobiety indiańskich plemion. Jedna z drużyn przebrała się za kosmitów. Były też zespoły piłkarskie czy harcerskie.

Kolejną konkurencją była prezentacja wcześniej przygotowanego modelu lub szkieletu dowolnej bryły. Wiele emocji wzbudził test, w którym uczniowie mieli do rozwiązania 20 "rozrywkowych" zadań. Następnie pole do popisu mieli uzdolnieni plastycznie, którzy prezentowali plakaty o treści matematycznej. Zmagania zakończył konkurs na najładniejszą piosenkę.

Okazało się, że matematyka nie jest taka straszna i można się wspaniale bawić, jednocześnie zdobywając wiedzę. Szkoda tylko, że tak mało gimnazjów zdecydowało się na udział w konkursie.

Najlepsza drużyna otrzymała w nagrodę programy komputerowe, a pozostałe encyklopedie, słowniki i nagrody książkowe. Nagrody ufundował opatowski starosta, który także sprawował patronat nad konkursem.

Składy zespołów:

Gimnazjum Baćkowice: Damian Chodorek, Monika Chodorek, Małgorzata Chyc, Michał Denkowski, Weronika Forma, Paulina Gardian, Krzysztof Grzyb, Tadeusz Kozieł, Anna Nowocień, Ewelina Tokarska, opiekunowie: Teresa Szczepańska, Małgorzata Majecka.

Gimnazjum Baćkowice: Ewa Wiśniewska, Katarzyna Słapek, Ewelina Wójcik, Paweł Olech, Weronika Kot, Anna Kot, Kamila Wiśniewska, Monika Stępień, Magdalena Ziarko, Dominika Gilewska, opiekunowie: Teresa Szczepańska, Małgorzata Majecka.

Gimnazjum Baćkowice: Katarzyna Burdzy, Katarzyna Chodorek, Monika Gardian, Aleksandra Mazurek, Milena Koper, Monika Kędziora, Karol Frejlich, Michał Majecki, Kamil Pocheć, opiekunowie: Teresa Szczepanska, Małgorzata Majecka.

Gimnazjum w Mydłowie: Joanna Papaj, Konrad Kowalczyk, Mirosław Janiszewski, Michał Macios, Paulina Murdza, Tomasz Papaj, Joanna Słowińska, Monika Łuba, Marta Stępień, Karolina Główka, opiekunowie: Beata Batorska, Magdalena Chruściel.

Gimnazjum w Sadowiu: Katarzyna Krowińska, Paulina Lipska, Karolina Gąbka, Natalia Gąbka, Natalia Podczan, Ania Podczan, Lidia Skuza, Anna Bojek, Michał Żelazowski, Damian Stępień, opiekunowie: Bożena Gierczak.

Gimnazjum nr 1 w Opatowie: Mateusz Papaj, Aleksandra Słapek, Paula Grzesik, Maria Kuchniak, Paweł Michalski, Marta Wójcicka, Angelika Śpiewak, Monika Augustyn, opiekunowie: Agnieszka Sapała.
/J. Strzyż/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 10058 razy,
ostatnio: 2017-05-24 20:10:25
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

  Fraza:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 136       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij