Powrót...

2007-11-26 12:49:31

Zabawa muzyków weselnych i nie tylko

Bal Muzyka Weselnego

 
Ponad 70 osób, w tym członkowie ośmiu zespołów grających muzykę weselną bawiło się na I Wielkim Balu Muzyka Weselnego, który odbył się w minioną sobotę w Domu Weselnym "Arkadia". Inicjatorami imprezy byli członkowie zespołów Szarotka, Trio Masters oraz HDS.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Przed tygodniem Domu Weselny "Arkadia" wypełnił się nietypowymi gośćmi. Rzadko bowiem w jednym miejscu można spotkać tyle osób, które zajmują się oprawą wesel, bawią gości weselnych. Wszystko to za sprawą I Wielkiego Balu Muzyka Weselnego, który odbywał się pod patronatem naszej gazety.

- Grający muzykę weselną, zapewniają w weekendy oprawę muzyczną imprez rodzinnych. Bal jest więc jedną z nielicznych okazji, podczas której członkowie różnych zespołów mogą spotkać się, porozmawiać o muzyce, sprzęcie, ale także potańczyć ze współmałżonkami- mówi Artur Jakubowski z zespołu Szarotka. - Zawsze to my gramy dla innych, miło jest więc pobawić, gdy do tańca przygrywa ktoś inny. Tego zawsze nam brakowało.

W imprezie wzięło udział osiem zespołów. Oprócz organizatorów, czyli członków zespołu Szarotka z Bodzechowa, Trio Masters z Ostrowca Św. HDS z Bałtowa byli także członkowie zespołów Havana, TMC, Alba z Ostrowca Św., Fax z Gierczyc oraz zespół prowadzący sobotnią imprezę, ostrowiecki zespół Vivat.

Bal miał charakter otwarty, toteż oprócz muzyków, ich najbliższych i znajomych bawili się ci, którzy zdecydowali się wykupić zaproszenie, by przetańczyć noc, niekoniecznie w weselnych rytmach.

-W balu wziąłem udział nie tylko dlatego, że znam i przyjaźnię się z członkami zespołu Trio Masters, ale przede wszystkim, że jest to doskonała okazja do zabawy. Prezentowanej przez zespoły muzyki nie można zaliczyć do rodzaju muzyki weselnej. Grają oni znane przeboje z różnych gatunków, niekiedy napisane również przez siebie. Przyjemnie jest wspólnie pobawić się przy melodyjnych utworach. Można też zobaczyć jak to robią, osoby które przygrywają do zabawy innym- mówi Leszek Partyka.

Sobotni bal był także jedną z form promocji zespołów. Osoby, które rzadko bywają na imprezach okolicznościowych mogły podczas występów zespołów biorących udział w balu, zapoznać się z ich repertuarem, ale także poznać sposoby prowadzenia przyjęcia weselnego.

- Imprezy okolicznościowe zawsze mają oprawę muzyczną zespołów, ta wieloletnia tradycja jest wciąż kontynuowana- mówi Grzegorz Siwek z Trio Masters. -Zawód muzyka to ciężka praca fizyczna, bo całą noc pracujemy gardłem czy grając na instrumentach, oraz psychiczna w sensie przygotowania takiego repertuaru, aby bawiący się goście byli zadowoleni z oprawy.

Fakt, że członkowie zespołów przez cały tydzień pracują w różnych zawodach, a w weekendy pracują bawiąc innych jest sporym utrudnieniem, by przygotować się, dobrać wciąż zmieniający się repertuar. Trzeba poświęcić wolne popołudnia i wieczory.

- Jest to ciężka praca, ale kocham ją i zajmuje się tym już 25 lat- mówi Sławomir Zdonek, wokalista i kierownik zespołu HDS z Bałtowa. - Potrzeby i oczekiwania ludzi w stosunku do zespołów są ogromne. Każdy z potencjalnych słuchaczy, osób, które bawią się na imprezie oczekuje od nas gry różnych i to zarówno starych i najnowszych przebojów. Aby temu sprostać, nie wypaść z rynku, musimy po prostu uczyć się nowych piosenek.

Sobotnia impreza była też jedną z niewielu okazji dla mężów, a raczej przede wszystkim żon muzyków do wspólnej zabawy. Praca współmałżonków wymaga od drugiej osoby wielu wyrzeczeń, ale też rezygnacji ze spędzania wspólnie imprez ostatkowych czy Sylwestra.

-Życie osobiste z zawodowym udaje mi się pogodzić dzięki pomocy męża- mówi Renata Ulikowska, wokalistka z zespołu Szarotka.

- To jest trochę denerwujące, kiedy nie możemy wspólnie spędzić niektórych imprez- dodaje Małgorzata Ferenc, żona muzyka. -Nie jest jednak tak, że w ogóle razem się nie bawimy. Czasami towarzyszę mężowi. Swoją nieobecność wynagradza po prostu kochając.

Uczestnikom balu przygrywał do tańca zespół "Vivat". Dla jego członków było to nie lada wyzwanie, bo przygrywali profesjonalistom, ale patrząc na twarze uczestników balu można stwierdzić, że doskonale wywiązali się z zadania, albowiem wszyscy wyśmienicie bawili się do białego rana.
/B. Bronikowska/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 9976 razy,
ostatnio: 2017-04-27 01:32:38
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Reklama

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 116       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij