Powrót...

2016-02-22 14:20:09

Konferencja z udziałem środowiska przedsiębiorców

 
Źródło: Urząd Miasta

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W piątek, 19 lutego, prezydent Jarosław Górczyński, gościł na konferencji dotyczącej pozyskiwania środków z programów Unii Europejskiej, przedsiębiorców z rejonu Ostrowca Świętokrzyskiego. Na wypełnionej sali Hotelu Red, zasiadli ludzie, których firmy zatrudniają łącznie kilkanaście tysięcy Ostrowczan. W roli prelegentów wystąpili również przedstawiciele Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Rafał Fudalewski i Krzysztof Kasprzyk.

Gospodarz, a zarazem inicjator spotkania prezydent Jarosław Górczyński, zabrał głos jako pierwszy i podczas swojego wystąpienia pt. "Miejskie inwestycje w znaczeniu i rozwoju przedsiębiorczości" poruszył kwestie ważne dla rozwoju Ostrowca Świętokrzyskiego w perspektywie kilku najbliższych lat.

Tematem pierwszej części wystąpienia były działania gminy ułatwiające podmiotom gospodarczym funkcjonowanie na lokalnym rynku oraz tworzenie warunków dla nowych inicjatyw biznesowych. Dotyczyły one min.programu zwolnień z podatków dla firm produkcyjnych zwiększających zatrudnienie, przyjaznej polityki podatkowej polegającej na nie podnoszeniu, pierwszy raz od 26 lat stawek podatków lokalnych, powołania Rady Inicjatyw Gospodarczych, współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, skupywania, łączenia i przygotowywania terenów inwestycyjnych (20 ha przy ul. Bałtowskiej, skupowanie działek przy ul Samsonowicza), poszerzania Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycje planowane i w trakcie realizacji oraz starannie przygotowana i realizowana polityka społeczna to temat drugiej części prezentacji. - Planuję również szereg inwestycji drogowych, w budżecie miasta na 2016 rok przeznaczyłem ponad 7.000.000 na inwestycje i remonty drogowe - powiedział prezydent Jarosław Górczyński. W planach jest rewitalizacja Targowiska Miejskiego oraz Browaru Kultury. Szykujemy się również do dużego remontu drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto: ciągu dróg od Aleja 3-maja do ul Bałtowskiej, gdzie zbudowane zostaną dwa ronda i nowy most na Kamiennej. Są już dobre przykłady proinwestycyjnych działań, jak min. Walcownie Ostrowieckie, które do połowy roku zatrudnią ponad 300 nowych pracowników. Takich przykładów jest i będzie w 2016 roku więcej.

W ramach polityki społecznej, prezydent podkreślił swoje zaangażowanie w staranne podejście do zmian w oświacie i zaangażowanie w podnoszenie poziomu nauczania w ostrowieckich szkołach. Zmiany na lepsze to przede wszystkim: dodatkowe lekcje języka angielskiego, podniesione o 100% stypendia naukowe i sportowe, szkoły otwarte dla dzieci w piątkowe popołudnia i soboty, Straż Miejska i punkty konsultacyjne w gimnazjach, a wkrótce darmowe certyfikowane egzaminy A1 i A2 z języka angielskiego.

Na koniec wystąpienia prezydent podkreślił również bardzo dobrą kondycję spółek miejskich, które przeznaczą na inwestycje miejskie w 2016 roku kilkanaście milionów złotych.

/UM/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 11438 razy,
ostatnio: 2017-05-26 14:51:17
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
2016-12-29 20:13:23 ~robins
Czy potrzebujesz pożyczki, jest to okazja dla Ciebie. Korzystając z okazji, aby zmienić tę sytuację. Jeśli jesteś w potrzebie pożyczek krótkoterminowych i długoterminowych, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wszystkie pożyczki podlegają kontroli zdrowia, dostępność kredytu oraz uprzedniego zatwierdzenia zgodnie z kryteriami określonymi w towarzystwie Benjamina pożyczki. Wymagane dokumenty i wniosek kwietnia zostać opóźnione, jeśli tożsamość lub status wymaga dalszych Top weryfikacji. E-mail: benjaminloans00@gmail.com
2016-08-18 19:51:06 ~Gość
With all these silly weissteb, such a great page keeps my internet hope alive.
  Redakcja nie odpowiada za treść wypowiedzi.
<<<   v   >>>  
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 143       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij