Powrót...

2017-02-07 08:00:01

Powiat współpracuje z przedsiębiorcami

 
Półmetek kadencji samorządu powiatu ostrowieckiego stał się okazją do spotkania z przedsiębiorcami. W sali muzeum na Krzemionkach spotkało się kilkudziesięciu przedstawicieli różnych branż, którzy podzielili się z władzami powiatu swoimi oczekiwaniami i spostrzeżeniami na temat wzajemnej współpracy.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Na wstępie spotkania starosta Zbigniew Duda podsumował dwa lata kadencji.
- W tym czasie udało się nie tylko zbilansować budżet powiatu, ale zaplanować nawet półmilionową nadwyżkę, która będzie przeznaczona na spłatę długów. Zaplanowano wiele przedsięwzięć ważnych dla mieszkańców Ostrowca jak i okolicznych gmin. Sukcesem jest na pewno utrzymanie płynności finansowej- przyznał Zbigniew Duda.
Wicestarosta Eligiusz Mich mówił z kolei o współpracy władz powiatowych z lokalnym biznesem.
- Zadaniem starostwa oraz podległych mu instytucji jest wspomaganie przedsiębiorców w ich działalności. Niedociągnięcia na jakie zwracacie uwagę będą eliminowane, tak by stworzyć jak najbardziej sprzyjający klimat dla lokalnego biznesu- podkreślił Eligiusz Mich.
W imieniu obecnych na spotkaniu przedsiębiorców glos zabrał starszy ostrowieckiego Cechu Rzemiosł a jednocześnie szef firmy "Drogowiec" Marcin Jabłoński.
- Uważam, że bardzo ważne jest dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb firm działających na ostrowieckim rynku. Dobrym pomysłem byłoby na przykład utworzenie w szkołach prowadzonych przez powiat klas kształcących np. szwaczki, bo pracowników z takim zawodem poszukują miejscowi pracodawcy- mówił straszy Cechu w Ostrowcu.
Starosta Zbigniew Duda stwierdził, że życzenia dotyczące tworzenia klas kształcących określonych specjalistów, są spełniane na bieżąco.
- Zarząd powiatu podjął właśnie decyzję o utworzeniu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego klas w zawodach, które umożliwią pracę w lokalnych szwalniach jak i zakładach czy warsztatach samochodowych- odpowiedział Zbigniew Duda.
Na zakończenie przedsiębiorcy zasugerowali, by tego rodzaju spotkania z możliwością wymiany oczekiwań były organizowane częściej. G. Soboń
/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 2263 razy,
ostatnio: 2017-05-26 11:26:18
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 133       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij