Powrót...

2017-02-15 14:20:02

Bezdomni są wśród nas

 
W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostało ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Na terenie Ostrowca Św. w akcję zaangażowani byli funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostało ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Na terenie Ostrowca Św. w akcję zaangażowani byli funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nocne liczenie osób, które nie posiadają własnego dachu nad głową, miało na celu zdiagnozowanie skali problemu i wykazanie faktycznej liczby osób bezdomnych.
- Straż Miejska w Ostrowcu Św. od wielu lat gromadzi informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych, które oprócz przebywania w miejscach instytucjonalnych takich jak noclegownia dla bezdomnych czy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, bardzo często są odnajdywani w miejscach niezamieszkałych- w pustostanach, altanach śmietnikowych, klatkach schodowych, strychach, piwnicach czy nawet kanałach ciepłowniczych- mówi Marcin Gruszka, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Ostrowcu.
W trakcie badania sprawdzono wszystkie znane miejsca, w których mogły przebywać osoby bezdomne. Dodatkowo sprawdzono szpital, dworzec PKS czy nawet policyjną izbę zatrzymań ostrowieckiej Komendy Powiatowej Policji.
- Zastaliśmy bezdomnych w altanach działkowych przy ulicy Żeromskiego, jeden był w garażu przy ulicy Kuźnia. Bezdomni przebywali również w pustostanach przy ulicach Czystej, Kamiennej, Rudzkiej i oczywiście w blokowiskach, głównie na ostatnich piętrach wieżowców lub w piwnicach- wylicza Marcin Gruszka.
Rezultat nocnej akcji to policzonych 47 osób, w tym 3 kobiety, które potwierdziły swój status osoby niemającej stałego miejsca zamieszkania.
Zebrane informacje zostaną przekazane do służb wojewody i dalej do Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. G. Soboń
/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 1265 razy,
ostatnio: 2017-05-26 13:03:37
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Reklama

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 147       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij