Powrót...

2017-02-15 14:40:02

Nowoczesny Urząd Skarbowy

 
Ostrowiecki Urząd Skarbowy ma nową siedzibę. W piątek uroczyście oddano do użytku nowy pawilon, w którym obecnie pracuje "skarbówka". W wydarzeniu uczestniczył między innymi szef Krajowej Administracji Skarbowej minister Marian Banaś.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ostrowiecki Urząd Skarbowy ma nową siedzibę. W piątek uroczyście oddano do użytku nowy pawilon, w którym obecnie pracuje "skarbówka". W wydarzeniu uczestniczył między innymi szef Krajowej Administracji Skarbowej minister Marian Banaś. Na poprawę warunków pracy urzędnicy ostrowieckiego Urzędu Skarbowego czekali od co najmniej 10 lat.
- Budowa była koniecznością, bo przez 25 lat pracowaliśmy w budynku dawnego zakładu obuwniczego, który został dostosowany do potrzeb urzędu- wyjaśniał Mirosław Sejdziński, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu. - Warunki pracy urzędników, jak i obsługi osób, których w naszym urzędzie co roku jest więcej, były coraz gorsze i nie zapewniały standardów wymaganych w takich jednostkach. Dlatego wykupiono działkę sąsiadującą z terenem, na którym stoi stary gmach i pod koniec roku 2015 rozpoczęła się budowa 3-piętrowego pawilonu.
Nowe skrzydło, które będzie połączone ze starą siedzibą, ma powierzchnię ponad 1600 metrów kwadratowych. Dotychczasowa siedziba "skarbówki" obecnie jest w remoncie. Prace w tej części mają zakończyć się w połowie roku. Wartość całej inwestycji to około 8 mln zł.
Wśród wielu gości obecnych na otwarciu nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Ostrowcu był Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej.
- To nowa instytucja, łącząca administrację podatkową, kontrolę skarbową oraz Służbę Celną, ruszająca oficjalnie od marca. Takie połączenie umożliwi sprawniejsze funkcjonowanie wszystkich instytucji fiskalnych. Ale to będzie również oznaczało dodatkowe obowiązki i wyzwania dla pracowników także ostrowieckiej "skarbówki". To także zapowiedź innego podejścia do podatników, przychylnego i pomocnego dla tych, którzy uczciwie wypełniają swoje obowiązki wobec państwa i bardziej konsekwentne i skuteczne dla tych, którzy usiłują oszukiwać czy są nieuczciwi- powiedział M. Banaś.
Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki, podkreślił, jak ważną rolę w budowaniu państwa mają urzędy skarbowe.
- Od ich skuteczności, ale i zaangażowania zależy przecież kondycja naszego kraju i poziom życia. Mam nadzieję, że w niedługim czasie kolejne urzędy administracji państwowej będą otwierały się w Ostrowcu. Prowadzimy starania, aby do Ostrowca powróciło biuro paszportowe. W ubiegłym roku udało się otworzyć zamiejscowy oddział kuratorium kieleckiego- przypomniał Zbigniew Duda.
Ostrowiecki Urząd Skarbowy zyskał nowoczesną siedzibę, a petenci zyskali bardziej przyjazne warunki do załatwiania swoich spraw.G. Soboń
/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 1275 razy,
ostatnio: 2017-05-26 13:21:53
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Reklama

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 140       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij