Powrót...

2017-04-18 09:20:01

Barażowe zamieszanie

 
Sporo niewiadomych, a co za tym idzie niemałe zamieszanie, urosło wokół baraży o prawo gry w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach Orlen Ligi. Wciąż nie do końca wiadomo, w jakich terminach siatkarki KSZO Ostrowiec Św. zmierzą się mistrzem I ligi - Wisłą Warszawa. Jeszcze kilka dni temu nie wiadomo było też, z kim i czy w ogóle do tej batalii przystąpią...

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Warszawsko - krakowskie przepychanki
W minionym tygodniu jeden z ogólnopolskich dzienników podał, powołując się na słowa Łukasza Kadeli - prezesa przegranej w finale play-off I ligi Proximy Kraków, że Wisła Warszawa może nie sprostać licencyjnym wymaganiom stawianym przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej na grę w Orlen Lidze. Chodziło o rzekome problemy z zapewnieniem hali na co najmniej 1,5 tysiąca widzów oraz kłopoty finansowe. Prezes małopolskiego klubu, pod wyraźnym naciskiem oburzonych artykułem włodarzy klubu ze stolicy, szybko zdementował te informacje, wszystkiemu zaprzeczając.
- Kłamliwe informacje dotyczące braku hali mogącej pomieścić odpowiednią liczbę widzów (Hala Arena Ursynów - przyp. red) nie są w tej sprawie najważniejsze. O wiele bardziej istotne są zarzuty dotyczące niejasności finansowania klubu. To idzie w eter, a tego nie można zostawić bez reakcji... Klub istnieje od trzech lat. Nie mamy wobec kogokolwiek jakichkolwiek zaległości... My tak naprawdę spełniamy wymagania finansowe lepiej od połowy klubów Orlen Ligi, które mają duże kłopoty z regulowaniem swoich należności, a mimo to otrzymują licencje - brzmi część oświadczenia na oficjalnej stronie internetowej prezesa Wisły Warszawa S.A. Grzegorza Kulikowskiego.
Oliwy do ognia dolał rzecznik PLPS S.A. Kamil Składowski, który stwierdził, że jeśli Wisła i Proxima nie przejdą pozytywnie licencyjnej weryfikacji, to KSZO utrzyma się w elicie bez konieczności rozgrywania baraży.
Tuż przed świętami warszawskie stanowisko potwierdziła jednak wynajęta przez PLPS zewnętrzna firma audytorska Deloitte, która prześwietliła licencyjne dokumenty kandydatów do gry w Orlen Lidze i nie znalazła żadnych uchybień we wniosku Wisły, co oznacza, że warszawianie mogą przystąpić do baraży.
Przeciąganie liny na linii Ostrowiec - Warszawa
PLPS pierwotnie wyznaczył terminy baraży na 26 i 27 kwietnia w Ostrowcu Św., 3 i 4 maja w Warszawie oraz 7 maja ponownie w hali KSZO. Rywalizacja może się skończyć o wiele wcześniej. Po pierwsze dlatego, że zwycięzcę wyłonić może już trzeci mecz (baraż rozgrywany jest do trzech wygranych meczy, bez względu na rozmiary tych zwycięstw). Po drugie trwają starania ostrowieckich działaczy o przyśpieszenie terminów ich rozgrywania (na 22 i 23 kwietnia w Ostrowcu Św. oraz 29 i 30 kwietnia w Warszawie), a to z uwagi na trzy kadrowiczki, które w swoim składzie posiada zespół KSZO. Do klubu z Ostrowca Św. wpłynęło już - za pośrednictwem zawodniczki - oficjalne pismo powołujące na zgrupowanie Białorusi Olgę Pawlukowską. Libero ostrowieckiego zespołu ma się na mim stawić już 1 maja. W miniony czwartek natomiast trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki, w porozumieniu z pionem szkolenia PZPS, ogłosił listę szerokiej kadry narodowej seniorek, w której (podobnie jak 14 marca) pojawiły się nazwiska dwóch innych "szóstkowych" zawodniczek KSZO - rozgrywającej Eweliny Polak i przyjmującej Roksany Brzóski. Najbliższe zgrupowanie kadry zaplanowane jest już od 24 kwietnia w Szczyrku i potrwa do 14 maja. O tym, czy obie wymienione kadrowiczki z Ostrowca Św. zostaną na nie "wezwane", mają zostać w najbliższych dniach powiadomione osobnymi pismami same zainteresowane.
Swojej szansy w ewentualnym osłabieniu podstawowego składu KSZO upatruje klub z Warszawy, który nie zgadza się na przełożenie spotkań barażowych, występując już nawet z prośbą o możliwość przeprowadzenia w dniu 25 kwietnia treningu w ostrowieckiej hali. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w duchu sportowej rywalizacji idealne rozwiązanie tej patowej sytuacji znajdą władze polskiej siatkówki.J. Słodkiewicz
/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 871 razy,
ostatnio: 2017-05-26 13:36:17
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Reklama

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 148       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij