Powrót...

2017-04-19 11:00:01

Kunów dołożył do remontu

 
Ze wsparciem z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-201 ulica Kaznodziejska w Kunowie zostanie wyremontowana.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ulica Kaznodziejska to wylotowa trasa z Kunowa w kierunku Chocimowa i dalej Śnieżkowice. Kierowcy bardzo często skracają sobie tamtędy drogę do Waśniowa lub do drogi wojewódzkiej w kierunku Kielc.
Ulica Kaznodziejska to droga powiatowa, ale po staraniach burmistrza Lecha Łodeja powiat zdecydował się złożyć wniosek o środki na remont ulicy do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.
- Mamy potwierdzenie, że zadanie dostało milion złotych dofinansowania. Gmina Kunów dołoży 1,4 miliona złotych. Chciałbym podziękować radnym, że zgodzili się na zabezpieczenie tych środków. To jest rekordowe wsparcie w skali powiatu do dróg powiatowych. Gdyby została podjęta inna decyzja, to pewnie czekalibyśmy kolejne lata na wyremontowanie Kaznodziejskiej- uważa burmistrz Kunowa Lech Łodej.
Szacunkowa wartość inwestycji to około 2,8 mln złotych. Poza nową nawierzchnią, przy Kaznodziejskiej będą nowy chodnik, nowe oświetlenie, zostanie przebudowana kanalizacja deszczowa. Prace na drodze ruszą w tym roku. G. Soboń
/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 1049 razy,
ostatnio: 2017-05-26 11:11:55
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Reklama

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 138       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij