Powrót...

2017-05-08 10:40:01

Bóbr pogryzł mieszkańca Adamowa

 
Około 3 nad ranem bóbr pogryzł mieszkańca Adamowa, koło Opatowa. Mężczyzna trafił do szpitala. Chociaż bobry są roślinożercami, bywają przypadki, że atakują ludzi.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Około 3 nad ranem bóbr pogryzł mieszkańca Adamowa, koło Opatowa. Mężczyzna trafił do szpitala. Chociaż bobry są roślinożercami, bywają przypadki, że atakują ludzi.Wiedzieliśmy, że wilki, niedźwiedzie mogą atakować ludzi i należy ich unikać. Jednak niewielu z nas wiedziało, że roślinożerny bóbr może atakować ludzi. Dla niektórych spotkanie z bobrami kończyło się ich śmiercią. Tak było w przypadku Białorusina, który chciał sobie zrobić z bobrem fotkę. Zwierzę przegryzło mu tętnicę i mężczyzna wykrwawił się.
Ostatnio media podawały informacje o atakach bobrów na ludzi w naszym kraju.
Nie tak dawno 50-latek został pogryziony przez bobra. Zdarzenia miało miejsce w okolicy Tarnobrzega. Mężczyzna przyglądał się kąpieli gryzonia w kałuży za stodołą. Bóbr ugryzł go sześć razy.
- Około 3 w nocy pracownik pogotowia ratunkowego poinformował nas, że w miejscowości Adamów (gmina Opatów) bóbr pogryzł gospodarza i trzeba zwierzę odłowić- mówi Tomasz Bajerczak, Komendant Powiatowy PSP w Opatowie. - Strażacy zastali gryzonia w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Bóbr został złapany specjalnym chwytakiem i umieszczony w klatce. Zwierzę przekazaliśmy policji.
Z kolei policjanci przekazali bobra weterynarzom, a ci go uśpili i przekazali do Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Kielcach. Jeśli w mózgu zwierzęcia będą ciałka Negriego towarzyszące wściekliźnie, to mężczyznę czeka bolesne leczenie. Czy zwierzę było chore, dowiemy się po badaniach biologicznych, które mogą potrwać około 3 tygodni. Weterynarze zdezynfekowali miejsce, gdzie przebywał bóbr.
- Bóbr jest płochliwy, stroni od ludzi- mówi lekarz weterynarii Bogusław Mąka, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Opatowie.- Jedynie skutki jego żerowania widzimy. Żeby bobra zobaczyć, trzeba być bardzo cierpliwym. Bobry głównie przebywają przy ciekach wodnych. Trochę dziwne, bo w okolicy Adamowa nie ma cieków wodnych. Nie wiadomo, czym się kierował. Być może był chory.
Z kolei leśnicy przyznają, że bobry wbrew utartym przekonaniom wędrują i przemieszczają się w terenie. Żyją rodzinami. Jednak kiedy młody bóbr dorośnie, musi opuścić rodzinne gniazdo i poszukać sobie partnerki. Być może ten z Adamowa szukał sobie nowego miejsca zamieszkania.
Dlaczego bobry przestały się bać ludzi? Eksperci twierdzą, że znacznie wzrosła ich liczba, brakuje im pożywienia. Wchodzą do miejscowości, zwłaszcza wiejskich i tam szukają nowych siedlisk i pożywienia.
/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 799 razy,
ostatnio: 2017-05-26 13:23:51
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Reklama

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 124       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij