Powrót...

2006-06-23 09:48:50

Mistrzowie tańca

Taniec coraz bardziej popularny

 
Już po raz 16. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Ostrowca Św.
Zwycięzcy otrzymali oczywiście puchary i dyplomy, szkoda tylko, że te najważniejsze wyróżnienia nie pozostaną w rękach ostrowieckich tancerzy.

Niemal przez całą sobotę, 17 czerwca gorącymi rytmami, widzów zachęcały do wspólnej zabawy przybyłe na turniej pary taneczne. W zachwyt wprawiały nie tylko profesjonalnie wykonane figury, ale również wyszukane stroje pań i panów.

-Turniej podzielono na dwie części. Pary taneczne rywalizowały w 12 kategoriach i klasach tanecznych. Młodsi tancerze zatańczyli kombinacje, natomiast starsi powyżej 15 lat w dwóch stylach: latynoamerykańskim i standardowym- mówi Grzegorz Podsiadło, organizator imprezy.

Na parkiecie zaprezentowało się w sumie 120 par z 52 klubów tańca z całej Polski m.in. Zamościa, Radomia, Lublina, Warszawy, Kielc, Tarnobrzega i oczywiście Ostrowca Św.

-Poziom był wysoki, ale bardziej w kategoriach dziecięcych, niż młodzieżowych. Troszeczkę może rozczarowała klasa B, ale to wynika z systemu punktowego wprowadzonego w Polsce, który służy do klasyfikowania par o wyższą klasę taneczną i nie zawsze spełnia oczekiwania- mówi Ada Wantuch, sędzia główny.

-Najważniejszym kryterium oceny par, jest poprawne tańczenie w rytmie, właściwa prezencja, technika, charyzma, ale również ma na to wpływ strój tancerzy, takie niepisane kryterium.

Niestety, najważniejsze złote puchary opuściły wraz z tancerzami granice miasta Ostrowca Św., dlatego można czuć leki niedosyt. Ostrowieccy tancerze ze Szkoły Tańca Twist zajęli: w kategorii wiekowej 8-9 lat, klasie E drugie miejsce wytańczyli- Aleksandra Podsiadły i Kamil Kłokocki, powyżej 15, kl. C, stylu latynoamerykańskim III miejsce Marta Pędzik i Mateusz Kozieł, a na IV miejscu w kategorii powyżej 15 lat, klasie A, stylu standardowym uplasowali się Joanna Dąbrowska i Michał Myszkowski.

Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Ostrowca Św. była Szkoła Tańca "Twist" oraz Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św.
/B. Jurys/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 4094 razy,
ostatnio: 2017-05-24 15:44:43
wykop.pl

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.
Powrót...
Szukaj wiadomości:
Ostrowiec Świętokrzyski

Herb Ostrowca Św.hutnicze miasto sportu i super...marketów ;) położone w dolinie rzeki Kamiennej w pobliżu Gór Świętokrzyskich. Malownicze okolice, atrakcje turystyczne oraz wydarzenia sportowe na skalę ogólnopolską skłaniają nas do zaproszenia Państwa do Ostrowca Świętokrzyskiego.

Więcej informacji o Ostrowcu Św.

Reklama

Zagłosuj i odwiedź inne strony o Ostrowcu

Serwis tematyczny Sztabu Miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Św.
Oficjalna strona WOŚP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy:

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 140       © 99-2011 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Św. · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij