Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2022-05-16

Bielany wygrywają Ligę SMS, Ostrowiec awansował na 8. miejsce

Szkoła Mistrzostwa Sportowego z warszawskich Bielan powtórzyła sukces sprzed roku i wygrała klasyfikację generalną Ligi SMS. Pływacy ze stolicy przypieczętowali swoje zwycięstwo w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na drugim miejscu w końcowym zestawieniu znalazł się SMS Oświęcim, a na trzecim SMS Lublin. Gospodarze II rundy, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim zajął ósme miejsce, poprawiając się o jedną pozycję w porównaniu do klasyfikacji I rundy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Autorem najbardziej wartościowego rezultatu całych zawodów okazał się Paweł Uryniuk. Na 50m stylem motylkowym zawodnik z Bielan uzyskał czas 23.94. Najbardziej wartościowe wyniki spośród pływaków SMS Ostrowiec Świętokrzyski uzyskał natomiast Kajetan Radkiewicz, któremu wyniki osiągnięte w startach na 1500m stylem dowolnym (16:04.85) oraz 400m stylem dowolnym (4:06.38) dały wysokie 2. miejsce w zestawieniu najlepszych zawodników w stylu dowolnym (dystans - 400, 800 lub 1500 metrów). Wysoko plasowali się też inny reprezentanci gospodarzy. Rywalizację w czołowej dziesiątce swoich wyścigów kończyli Zuzanna Kamińska, Jan Lis, Bartosz Michta, Julia Ofman, Zofia Sadłos, Filip Suchański, Aleks Tomaszewski oraz wspomniany Kajetan Radkiewicz.

 

Wyniki pływaków SMS Ostrowiec Świętokrzyski:

Małgorzata Celińska: 27. na 50m dowolnym 29.28, 28. na 100m dowolnym 1:04.46, 31. na 200m dowolnym 2:18.65, 28. na 400m dowolnym 4:55.77.

Gabriela Iżewska: 17. na 50m dowolnym 28.36, 16. na 100m dowolnym 1:01.51, 21. na 200m dowolnym 2:12.41, 28. na 50m motylkowym 30.74.

Julia Jonaszek: 32. na 50m dowolnym 30.34, 34. na 50m motylkowym 32.33, 28. na 100m motylkowym 1:12.23.

Zuzanna Kamińska: 7. na 50m klasycznym 34.31, 7. na 100m klasycznym 1:14.63, 3. na 200m klasycznym 2:38.53, 8. na 400m zmiennym 5:11.63.

Oskar Karaś: 40. na 50m motylkowym 30.40, 31. na 100m motylkowym 1:05.35, 30. na 200m motylkowym 2:26.25.

Jan Lis: 7. na 50m klasycznym 30.38, 10. na 100m klasycznym 1:07.68, 23. na 200m klasycznym 2:36.19, 20. na 200m zmiennym 2:19.54.

Mikołaj Mazan: 30. na 50m klasycznym 35.83, 31. na 100m klasycznym 1:17.91, 30. na 200m klasycznym 2:49.75.

Bartosz Michta: 14. na 50m dowolnym 24.74, 11. na 50m motylkowym 26.01, 7. na 100m motylkowym 56.86, 4. na 200m motylkowym 2:05.67.

Julia Ofman: 9. na 50m klasycznym 34.55, 8. na 100m klasycznym 1:14.72, 5. na 200m klasycznym 2:39.64, 25. na 200m zmiennym 2:34.20.

Adrianna Petrykowska: 11. na 50m grzbietowym 31.31, 18. na 100m grzbietowym 1:09.47, 11. na 200m grzbietowym 2:27.94, 22. na 200m zmiennym 2:32.14.

Kajetan Radkiewicz: 10. na 200m dowolnym 1:56.90, 8. na 400m dowolnym 4:06.38, 4. na 1500m dowolnym 16:04.85, 10. na 400m zmiennym 4:45.90.

Zofia Sadłos: 8. na 50m motylkowym 29.65, 14. na 100m motylkowym 1:06.55, 25. na 200m motylkowym 2:39.06.

Adam Siembida: 23. na 50m klasycznym 31.87, 23. na 100m klasycznym 1:11.82, 19. na 200m klasycznym 2:32.85, 28. na 400m zmiennym 5:16.69.

Eryk Sojda: 30. na 50m dowolnym 25.86, 30. na 100m dowolnym 56.80, 36. na 50m motylkowym 28.44, 30. na 200m zmiennym 2:26.78.

Oliwia Sosnówka: 33. na 400m dowolnym 5:02.51, 25. na 800m dowolnym 10:25.48, 27. na 200m motylkowym 2:40.71, 28. na 400m zmiennym 5:53.32.

Filip Suchański: 11. na 1500m dowolnym 16:27.02, 13. na 50m grzbietowym 27.86, 6. na 100m grzbietowym 58.43, 4. na 200m grzbietowym 2:06.23.

Alicja Sulik: 15. na 50m grzbietowym 31.94, 19. na 100m grzbietowym 1:09.62, 19. na 200m grzbietowym 2:31.33, 29. na 200m zmiennym 2:36.44.

Malwina Szafrańska: 28. na 200m dowolnym 2:15.79, 19. na 400m dowolnym 4:42.50, 17. na 800m dowolnym 9:48.60.

Julian Szeleźniak - Białkowski: 31. na 50m dowolnym 25.96, 32. na 100m dowolnym 57.40, 33. na 200m dowolnym 2:09.32, 35. na 400m dowolnym 4:35.15.

Aleks Tomaszewski: 8. na 100m grzbietowym 58.66, 9. na 50m motylkowym 25.75, 4. na 100m motylkowym 55.84, 2. na 200m motylkowym 2:04.15.

Jakub Wypchło: 28. na 50m grzbietowym 30.18, 27. na 100m grzbietowym 1:04.23, 26. na 200m grzbietowym 2:22.11.

 

Sztafety:

Kobiet

10. na 4x200m dowolnym - SMS Ostrowiec (Julia Ofman, Zuzanna Kamińska, Malwina Szafrańska, Gabriela Iżewska) 9:01.72

10. na 4x100m dowolnym - SMS Ostrowiec (Gabriela Iżewska, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska, Malwina Szafrańska) 4:10.52

7. na 4x100m zmiennym - SMS Ostrowiec (Adrianna Petrykowska, Zofia Sadłos, Zuzanna Kamińska, Gabriela Iżewska) 4:29.20

Mężczyzn

4. na 4x200m dowolnym - SMS Ostrowiec (Filip Suchański, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz, Aleks Tomaszewski) 7:51.59

9. na 4x100m dowolnym - SMS Ostrowiec (Aleks Tomaszewski, Kajetan Radkiewicz, Bartosz Michta, Eryk Sojda) 3:37.16

7. na 4x100m zmiennym - SMS Ostrowiec (Filip Suchański, Bartosz Michta, Jan Lis, Aleks Tomaszewski) 3:56.87

Mieszane

10. na 8x50m dowolnym - SMS Ostrowiec (Gabriela Iżewska, Małgorzata Celińska, Aleks Tomaszewski, Julian Szeleźniak - Białkowski, Julia Ofman, Zofia Sadłos, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz) 3:33.66

 

Klasyfikacja Ligi SMS w sezonie 2021/2022
Rk.SzkołaI rundaII rundaSuma
1SMS Warszawa Bielany194417813725
2SMS Oświęcim178617773563
3SMS Lublin162516293254
4SMS Warszawa Konwiktorska155615533109
5SMS Kraków146314162879
6SMS Wrocław131513582673
7SMS Gdańsk123612942530
8SMS Ostrowiec Świętokrzyski116011842344
9SMS Szczecin116910982267
10SMS Bydgoszcz9619171878
11SMS Zielona Góra7979301727
12SMS Olsztyn7668581624
13SMS Racibórz7646521416
14SMS Gorzów Wielkopolski5396041143

 

W dwudniowych zawodach wzięło udział 290 uczniów z 14 licealnych Szkół Mistrzostwa Sportowego z całego kraju.

Zobacz: ZDJĘCIA

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1236 razy,
ostatnio: 2022-06-30 03:57:10
Skomentuj artykuł:
Powrót