Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-07-12

Na Gutwinie znów jest fajnie!

Za nami pierwszy z dwóch wakacyjnych pikników pod hasłem "Na Gutwinie jest fajnie!". Piękna pogoda, doskonali artyści i mnóstwo atrakcji przyciągnęły na Gutwin bardzo dużo gości.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Prawdziwy show dał "Teatr Pana O.", który wystawił spektakl "Scoooby Doo i straszny zamek" oraz przeprowadził ciekawe animacje rodzinne i dla dzieci. Wspólnie z widzami artyści przypomnieli piosenki z dzieciństwa, a zwieńczeniem pikniku była dyskoteka holi, czyli zabawa z kolorowymi proszkami i ulubionymi postaciami z bajek.

Równie ciekawie było na stanowisku "Kuferka z planszówkami". Pasjonaci ze Skarżyska Kamiennej zaprezentowali kilkadziesiąt tytułów gier planszowych dla osób od 3 do 100 lat. Animatorzy MOSiR przygotowali kilkanaście różnych zabaw sportowych i rekreacyjnych, np. slalomy, rzuty do celu, grę w badmintona. Dzieci mogły ponadto wykonywać różne prace plastyczne, które można było podziwiać na mini wystawie. Najmłodsi wiele radości przeżywali na dmuchańcach: zjeżdżalni, placu zabaw, eliminatorze i w kulach do zorbingu. Na wodach Gutwinu swoje modele pływające zaprezentowali ostrowieccy modelarze.

Intrygujący pokaz dali młodzi zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego pod okiem trenerki Wioletty Walerowicz. Pokazy walki, ćwiczenia rozgrzewające, łamanie desek i inne atrakcje przyciągnęły na matę wielu obserwatorów.

Dodatkowo swoje stanowiska zaprezentowały Policja (radiowóz cieszył się wielkim zainteresowaniem ze strony nie tylko najmłodszych), Straż Pożarna (wóz ratowniczy), Krajowa Administracja Skarbowa, Świętokrzyski Park Narodowy, Fundacja "Promyk" i Miejska Biblioteka Publiczna. Relację z pikniku przeprowadzało na bieżąco "Radio Ostrowiec", które ufundowało także nagrody i gadżety dla uczestników zabawy. Organizatorzy dziękują ponadto Miejskiemu Centrum Kultury za użyczenie leżaków, Gminie Ostrowiec Św. i Nadleśnictwu Ostrowiec Św. za udostępnienie terenu.

Na kolejny piknik zapraszamy na Gutwin w niedzielę 8 sierpnia w godzinach 14.00-19.00.

 

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 757 razy,
ostatnio: 2021-09-20 12:42:16
Skomentuj artykuł:
Powrót