Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2021-07-05

Niespodzianka na MosirGutwinRun - Sylwester Lepiarz znalazł pogromcę!

Trzecia runda cyklu "IX MosirGutwinRun 2021 - Maraton i Półmaraton na raty" rozpoczęła się planowo od zwycięstwa w biegu na 10km Sylwestra Lepiarza. Na krótszym dystansie (5km) doszło jednak do sporej niespodzianki, bo tu dominator ostrowieckich biegów musiał uznać wyższość Rafała Gontarczyka. Ostrowczanin na mecie uzyskał pokaźną, bo wynoszącą aż 1 minutę i 14 sekund, przewagę nad "góralem" z pobliskiego Wronowa. Pod nieobecność Dominiki Łukasiewicz zwycięstwami wśród kobiet podzieliły się Kinga Myśliwska (10km) i Kinga Jagieło (5km).

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznikAura kolejny raz w tym roku była łaskawa dla biegaczy, którzy postanowili odwiedzić Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim, by wziąć udział w rywalizacji w ramach "IX MosirGutwinRun 2021 - Maraton i Półmaraton na raty". Choć dzień rozpoczął się rzęsistym deszczem, to tuż przed startem do pierwszego biegu wypogodziło się, a niewysoka jak na tę porę roku temperatura, pozwalała na szybkie bieganie. W biegu na ok. 10km wzięło udział 68 osób, w biegu na ok. 5km 137 osób, a w marszu nordic walking 73. W biegach najmłodszych w szranki stanęło tym razem 33 dzieci.

Trzecią odsłonę rywalizacji na dystansie "Maratonu na raty" planowo wygrał pochodzący z Wronowa w gminie Waśniów Sylwester Lepiarz, ale osiągnięty na mecie czas (39:10), gorszy o kilka minut od uzyskanych przez niego podczas dwóch poprzednich rund tegorocznego cyklu, zdradzał gorszą dyspozycję. Tu finiszował jednak jeszcze z bezpieczną przewagą nad rywalami - Piotrem Kamińskim (Szyby, 41:45) i Kamilem Klimasem (Katowice, 42:04).
Wśród kobiet na czele dwie ostrowczanki - Kinga Myśliwska (52:22) i Urszula Sokół (53:14) oraz reprezentująca Kunów Małgorzata Rdzanek (54:17).

Zobacz: Wyniki biegu na 10km

W biegu zaliczanym do "Półmaratonu na raty" od startu mocno zaatakował wietrzący swoją szansę Rafał Gontarczyk i już po pierwszym kilometrze przy zbiegu na leśną pętlę miał kilkadziesiąt metrów przewagi nad faworytem. Na metę dobiegł w imponującym czasie 17.03, który jest gorszy tylko o 3 sekundy od rekordu trasy zanotowanego przez Lepiarza w poprzednim starcie. Wronowianin z czasem 18:17 musiał zadowolić się tym razem drugą pozycją. Trzeci był Rafał Lewocha (Jastrząb, 19:27).
Rywalizację kobiet wygrała mieszkanka Lubieni Kinga Jagieło (23:55), wyprzedzając na mecie Katarzynę Cetnar - Klimas z odległych Katowic (26:11) i reprezentantkę gospodyń, ostrowczankę Sylwię Hamerę (26:33).

Zobacz: Wyniki biegu na 5km

Na dystansie "ćwiartki" do półmaratonu rywalizowali również amatorzy marszów nordic walking. Tu bez niespodzianek, na czele dwójka ostrowczan - Remigiusz Woźniak (37:20) i depcząca mu na całym dystansie po piętach Aneta Rogala (37:37).

Zobacz: Wyniki marszu nordic walking na 5km

 

Patroni IX MosirGutwinRun 2021

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski - Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Lasy Państwowe - Nadleślictwo Ostrowiec Świętokrzyski Biegam Bo Lubię

 

Partner Techniczny IX MosirGutwinRun 2021

Gepard System Pomiaru Czasu RFID Solutions

 

Partnerzy IX MosirGutwinRun 2021

Pizzeria Da Grasso Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa Sport Medical Rehabilitacja Ośrodek Szkolenia Kierowców Zygzak Salon Depil Concept Centrum Rehabilitacji Markmed Sala Zabaw MimiTorek Galeria Mebli Arkadia Restauracja Bałtowski Zapiecek Bałtowski Kompleks Turystyczny Salon Komputerowy Render 2000 Siłownia Impuls Czyżewscy Agencja Reklamowa KreoGraf Zakład Produkcyjno - Handlowy Adax Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Bo w Nas Jest Moc

 

Patroni Medialni IX MosirGutwinRun 2021

Radio Ostrowiec Radio Rekord Gazeta Ostrowiecka Echo Dnia OstrowiecNews.pl Świętokrzyskie 7 Dni CoZaDzien.pl Lokalna TV

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 942 razy,
ostatnio: 2021-09-20 05:18:07
Skomentuj artykuł:
Powrót