Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-12-16

Ostrowiec, Złotów, Warszawa - poznaliśmy końcową klasyfikację turnieju miast!

W poniedziałek 7 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się niecodzienne wydarzenie. Ponad 150 dziewczynek i chłopców konkurowało w ośmiu konkurencjach zdobywając punkty dla Ostrowca Świętokrzyskiego w Korespondencyjnym, Multisportowym Turnieju Miast o Puchar Niepodległości.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

 

Drugi z turniejów, który odbył się na parkiecie ostrowieckiej hali cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Slalom piłkarski, rzut do bramki, bieg zwinnościowy czy podskoki na skakance to niektóre z wyzwań, które czekały na młodych adeptów sportu. Specjalnie dobrane konkurencje z różnych dyscyplin sportowych przypadły do gustu zarówno piłkarzom, jak i siatkarkom z miejscowych drużyn młodzieżowych. Zacięta rywalizacja miała również wymiar indywidualny. Po sześciu godzinach zmagań wyłoniono najlepsze dziewczynki i najlepszych chłopców, których nagrodzono pucharami i pamiątkowymi dyplomami. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy medal i sportowe upominki, a całość wydarzenia uświetnił gość specjalny - Andrzej Kobylański, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Mimo panującej pandemii COVID-19, która znacząco ograniczyła możliwość aktywnego uprawiania sportu i bezpośrednią rywalizację wydarzenie zakończyło się sukcesem. Przed nami trzeci, finalny turniej w Złotowie. Po jego zakończeniu poznamy końcową klasyfikację miast.

W ubiegłą sobotę 12 grudnia w Złotowie zakończył się Korespondencyjny, Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości. Wydarzenie, którego organizatorem była Fundacja Orły Sportu pozwoliło na korespondencyjną rywalizację dzieci i młodzieży pomimo panującej pandemii COVID-19. Ponad 450 uczestników konkurowało w ośmiu konkurencjach z różnych dyscyplin sportowych zdobywając punkty dla swoich miejscowości. Skok w dal, rzut piłką do bramki, slalom piłkarski czy bieg zwinnościowy to tylko niektóre z wyzwań, z którymi przyszło zmierzyć się w turnieju. Najmłodsi niespełna trzyletni zawodnicy, ramię w ramię, rywalizowali ze starszymi koleżankami i kolegami świetnie się przy tym bawiąc w rytmie świątecznych utworów. Na najlepszych czekały okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem i zestawem upominków. Rywalizacja była zacięta, ale to Ostrowiec Świętokrzyski w końcowym rozrachunku okazał się najlepszy zdobywając miano Mistrza I Korespondencyjnego, Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwo Sportu.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 2813 razy,
ostatnio: 2021-05-18 13:07:15
Skomentuj artykuł:
Powrót