Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-05-13

Nocny turniej

      Nie jestem żadnym nacjonalistą, W minioną sobotę w siedzibie Klubu Szachowego "Hetman" odbył się nocny maraton szachowy w blitza. Zawody te były dla zawodników Hetmana" ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się drużynowymi mistrzostwami Województwa Świętokrzyskiego, których finał rozegrany zostanie 18 maja w Łącznej koło Kielc.


    W maratonie wzięło udział 15 zawodników. "Czarnym koniem" w tej stawce okazał się Mirosław Wesołowski, który grał najrówniej i pokonał całą elitę szachistów wyżej od siebie notowanych, nie wyłączając Piotra Skrzypczaka, który występował w turnieju jako stuprocentowy faworyt. Kolejne miejsca zajęli: Piotr Skrzypczak, Marek Rega, Tomasz Ćwiek, Maciej Smyła i Kazimierz Dybiec.


    Nasi szachiści są chyba zmęczeni wyczerpującym sezonem, brali wszak udział we wszystkich ważniejszych turniejach rozgrywanych w województwie, a niektórzy na turniejach ogólnopolskich. A za miesiąc czeka ich bardzo ważna impreza szachowa: Turniej o Super Mistrza Ostrowca. Potem odpoczynek do jesieni.


    /R. Nowicki/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8851 razy,
ostatnio: 2020-08-12 14:53:00
Skomentuj artykuł:
Powrót