Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-05-13

Matematyczne talenty

      Wielkimi sukcesami uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyły się konkursy matematyczne organizowane w ostatnim okresie na terenie miasta.


    W IV Wiosennych Warsztatach Matematycznych zorganizowanych przez Zespół Szkół Hutniczych pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Ostrowca Św. bezapelacyjne zwycięstwo odniosła drużyna dziewcząt z klasy III a w składzie: Agnieszka Cukierska, Karolina Kamińska, Katarzyna Mijanowska.


    W Maratonie Matematycznym "Pitagoras" zorganizowanym przez Warszawską Oficynę Wydawniczo - Poligraficzną "Adam" indywidualny sukces odniosła uczennica klasy III a Agnieszka Cukierska, która zdobyła I miejsce.


    II etap Międzygimnazjalnego Konkursu Gier Logicznych i Matematycznych, który odbył się w PG nr 4 zakończył się kolejnym popisem uczniów PG nr 5. Spośród dziewięcioosobowej drużyny naszej szkoły trzy osoby zdobyły maksymalną liczbę punktów i uplasowały się na pierwszym miejscu, pięć osób zajęło drugie miejsce a jedna osoba trzecie miejsce. Najlepsze wyniki otrzymały: Katarzyna Cukierska z klasy I a, Marlena Dwojak z klasy I b, Karolina Kamińska z klasy III a, przygotowywane przez nauczycielki matematyki: Jadwigę Pronobis, Bożenę Karpińską i Edytę Batóg.


    Uczniowie z wielkim zapałem przystąpili do konkursów, gdyż rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i zadań matematycznych sprawia im ogromną przyjemność. Laureaci zdobyli nie tylko nagrody książkowe i rzeczowe, ale i dodatkowe punkty tak potrzebne do szkół ponadgimnazjalnych.


    -Systematyczna praca, rozwijanie logicznego myślenia i rozumowania matematycznego przynoszą efekty.


    Cieszę się, że mamy tak zdolnych i solidnych uczniów. Z wielkim zaangażowaniem pogłębiają i poszerzają oni wiadomości nie tylko z matematyki. Dysponują wiedzą znacznie wykraczającą poza program nauczania w gimnazjum. Uczniowie naszego gimnazjum dzięki rzetelnej pracy całego Grona Pedagogicznego zdobywają solidne przygotowanie do dalszej nauki - mówi jedna z opiekunek laureatów, wicedyrektor PG nr 5 Jadwiga Pronobis.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15593 razy,
ostatnio: 2020-08-13 09:03:05
Skomentuj artykuł:
Powrót