Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-30

Oskarżają byłego prezesa

      Do Sądu Rejonowego w Ostrowcu wpłynęły dwa akty oskarżenia, w których w roli oskarżonego występuje m. in. były prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik". Przedstawione prezesowi zarzuty dotyczą wydarzeń, które miały miejsce przed kilkoma laty.


    -W pierwszym zarzuciliśmy byłemu prezesowi, że w 1993 roku, działając wspólnie z inną osobą, poświadczył nieprawdę w jednym z zaświadczeń -mówi prokurator rejonowy w Ostrowcu, Andrzej Górnisiewicz. W dokumencie zostało stwierdzone, że pewnemu małżeństwu przysługuje własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu, podczas gdy rzeczywistości prawo to przysługiwało już innym osobom. Po prostu, mieszkanie zostało sprzedane kilka razy. Jest to przestępstwo z art. 271 par. 1 Kodeksu karnego. Pozostałe osoby - objęte tym aktem oskarżenia - mają zarzuty z tego samego przepisu.


    W drugim akcie oskarżenia prokurator zarzucił jednemu z mężczyzn, że w listopadzie 1996 roku podrobił dokument zgłoszenia pobytu stałego w ten sposób, że wpisał niezgodnie ze stanem faktycznym, iż zamieszkuje w jednym z lokali należących do zasobów spółdzielni, a następnie posłużył się sfałszowanym dokumentem w Wydziale Ewidencji Ludności.


    W tymże dokumencie były prezes poświadczył, iż mężczyzna ten (tj. współoskarżony) faktycznie zamieszkiwał w lokalu, podczas gdy w rzeczywistości cały budynek, w którym ten lokal miał się znajdować, nie był nawet oddany do użytku. Tym razem chodzi o fałszerstwo dokumentu.


    W tej sprawie osobą pokrzywdzoną jest m. in. obywatel Bułgarii.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8396 razy,
ostatnio: 2020-08-08 11:44:40
Skomentuj artykuł:
Powrót