Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-29

Kara za "Radio Maryja". Adamski bez poparcia

      - Nie będę kandydował w zbliżających się wyborach parlamentarnych - oświadczył w poniedziałek poseł Władysław Adamski. - Przed kilkoma dniami, na zebraniu posłów związkowych OPZZ, w obecności kilkudziesięciu osób, Maciej Manicki powiedział mi, że nie powinienem startować, ze względu na moją wypowiedź o Radiu Maryja.


    Władysław Adamski podkreślił, że otrzymał wiele pozytywnych rekomendacji i wyrazów poparcia od zakładów pracy i organizacji związkowych z terenu miasta, a także z terenów byłych województw opolskiego, rzeszowskiego i radomskiego. Poparły go również Stowarzyszenie "Pokolenia" oraz Stowarzyszenie Organizacji Humanistycznych.


    - Jedynym zarzutem w kierunku mojej osoby, była właśnie ta wypowiedź, nie podano innych przyczyn braku poparcia mojej kandydatury- stwierdził poseł.- Nie rozumiem tego, mogę się jedynie dziwić, że takie ugrupowanie lewicowe jak OPZZ wysunęło takie argumenty.


    Władysław Adamski pełnił funkcję posła w trzech ostatnich kadencjach, nigdy jednak nie uzyskał rekomendacji SLD. W roku 1991, jeszcze w województwie kieleckim, uzyskał on w wyborach 8175 głosów, co dało mu drugi wynik. W kolejnych wyborach w 1993 roku, znalazł się na pierwszym miejscu w województwie z wynikiem 28056 głosów. Cztery lata później, w 1997 roku był na drugim miejscu, uzyskując 12533 głosy.


    - Chciałbym gorąco podziękować tym, którzy oddawali na mnie głosy w ciągu ostatnich 10 lat- mówi Władysław Adamski.- Mam nadzieję, że okazanego mi zaufania nie zawiodłem.
/ GS /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 32908 razy,
ostatnio: 2020-08-08 14:21:07
Skomentuj artykuł:
Powrót