Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-27

Wystawa młodych

      Coraz więcej młodych ludzi, uczestników Państwowego Ogniska Plastycznego publicznie prezentuje swój dorobek artystyczny. Po wystawie Radosława Szymańskiego, tegorocznego maturzysty w Galerii Szkolnej IV LO im. Norwida, swoje prace pokazał Marcin Jedlikowski. -Tak duża wystawa, w tak młodym wieku to wielki sukces Marcina - ocenia Kazimierz Bąk, dyrektor POP.


    21 czerwca w galerii szkolnej Gimnazjum nr 2 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa dzieci POP. Wystawa jest podsumowaniem osiągnięć dzieci w ostatnim roku, które to prace zostały wykonane pod kierunkiem Tomasza Kandyby. Jest to już druga prezentacja twórczości dzieci w nowej galerii. Tego typu działalność wystawiennicza jest najbardziej efektywną formą propagowania i romowania kolorowego świata wyobraźni dziecka, Naturalność i szczerość wypowiedzi nadaje ich dziełom szczególny charakter i klimat świata, w którym dziecko czuje się dobrze i z zamiłowaniem sięga po pędzel. Podczas wernisażu wszystkie dzieci otrzymały certyfikaty POP.


    W piątek, 22 czerwca w Galerii Środowisk Twórczych "Caffe Browar" odbył się wernisaż najbardziej wiernego Ognisku jego uczestnika, Mariusza Swata. Mariusz ma na swym koncie już wiele wystaw, jest bardzo pracowitym i wciąż rozwijającym się twórcą.


   
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24690 razy,
ostatnio: 2020-08-08 11:22:49
Skomentuj artykuł:
Powrót