Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-23

Załamany bezradnością pan Gustaw...

* Właściciel kamienicy przy Młyńskiej nie dba o porządek!


      W piątkowy ranek zastaliśmy pana Gustawa Połetka stojącego przy swoim zakładzie fryzjerskim przy ulicy Młyńskiej z załamanymi rękami.


    -To niesamowite - mówi. - Znów ktoś podrzucił nam śmiecie. Tak jest od dawna. Telefonuję do Straży Miejskiej, funkcjonariusze - owszem - przyjeżdżają, oglądają ten bałagan i odjeżdżają. Nic się nie zmienia.


    Ostatnio ustalili jedynie, że śmieci wyrzuca pod zadaszenie jeden z właścicieli sklepów przy ulicy Kościelnej. A jak nikt nie sprząta, to znajdują się kolejni, gotowi do podrzucania śmieci. I tak się dzieje w koło Macieju. Ręce opadają... Czy nie ma żadnej kary dla śmieciarzy? Przecież nie będą każdego ranka sprzątał za okolicznych właścicieli sklepów i śmiecących przechodniów! Pan Gustaw mówi, że cała ulica Młyńska nie wygląda najlepiej. Za przykład, jego zdaniem, niech posłuży wygląd kamienicy, przylegającej ścianą do jego zakładu.


    -To waląca się ruina, z odlatującym stropem i wypadającymi cegłami - mówi Gustaw Połetek. -Okazuje się, że jest to już własność prywatna i gmina nie ma nic do tego. Postawiono więc jedynie wspomniane przeze mnie zadaszenie, które ma chronić przechodniów przed ewentualnym uderzeniem spadającej cegły.


    Dlaczego nie interweniują służby budowlane? Przecież ten budynek grozi niebezpieczeństwem, choćby dla przechodzących tędy codziennie klientów mojego zakładu! Pan Gustaw ma rację. Co by było, gdyby to w takim stanie technicznym był budynek, w którym prowadzi zakład fryzjerski? Czy otrzymałby zgodę na prowadzenie działalności gospodarczej, a do akcji nie wkroczyłby Sanepid i nie nałożył dodatkowych kar finansowych? Tymczasem właściciel kamienicy spokojnie mieszka sobie w Kielcach i gwiżdże na wszystko. Bezradna jest Straż Miejska, bezradni też radni miejscy, którzy są stałymi klientami pana Gustawa, a do których zwracał się z próbą o interwencję w tej oczywistej dla wszystkich sprawie. Uff! W dziwnych to czasach przyszło nam żyć i tyle!


Dariusz Kisiel
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7951 razy,
ostatnio: 2019-11-18 04:26:50
Skomentuj artykuł:
Powrót