Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-11

!!! Trener Antoniak odszedł !!!

      Już od pewnego czasu słychać było głosy nawołujące trenera Antoniaka do rezygnacji z prowadzenia drużyny beniaminka. Coraz częściej domagali się tego kibice KSZO, którym nie podobał się sposób prowadzenia zespołu i zbyt defensywne ustawienie zespołu. We wtorek Józef Antoniak zdecydował się złożyć rezygnację z zajmowanej funkcji, a wczorajszy trening poprowadził już dotychczasowy trener bramkarzy, Janusz Jojko.


    - Swoją decyzję trener Antoniak umotywował tym, że trwa na niego nagonka ze strony kibiców oraz prasy i nie chce być przeszkodą dla zespołu KSZO w osiąganiu sukcesów - mówi Stanisław Bobkiewicz, prezes honorowy KSZO. - Rezygnacja trenera została przyjęta przez zarząd klubu, a w meczu z Widzewem zespół poprowadzi Janusz Jojko. Będziemy jednak szukali trenera, który podjąłby się pracy z ostrowieckim zespołem.


    Józef Antoniak pracował w KSZO od stycznia ubiegłego roku. Wówczas trafił do KSZO, jako trener-koordynator. W październiku po rezygnacji Tochela, został pierwszym trenerem ostrowieckiego zespołu. Ostatnia praca w Ostrowcu nie była jednak pierwszą przygodą Antoniaka z KSZO. W 1997 roku poprowadził zespół w kilku spotkaniach pierwszej ligi, ale ze względu na słabe wyniki KSZO ostrowieccy działacze podjęli decyzję o jego zwolnieniu. W niedzielę piłkarze KSZO rezegrają kolejny mecz, który będzie decydował o ich utrzymaniu w ekstraklasie. Tym razem na własnym boisku ostrowczanie podejmować będą Widzew Łódź.


      - Jest to dla nas ostatniej szansy i jeżeli chcemy się jeszcze liczyć w walce o utrzymanie, to musimy wygrać z Widzewem - mówi Tomasz Żelazowski - Rywale to bardzo dobry zespół złożony z bardzo wielu doświadczonych zawodników, a wzmocnienia które łodzianie poczynili zimą dają o sobie znać. Na pewno Widzew personalnie jest od nas lepszy, ale w niedzielę postaramy się zdobyć punkty.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15700 razy,
ostatnio: 2020-08-08 07:49:08
Skomentuj artykuł:
Powrót