Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-25

Tanecznie w Waśniowie

      W czwartek, 24 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Waśniowie, odbył się V Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych, którego organizatorem był GOK w osobie Marzeny Karcz. Uczestnicy - uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waśniowie - walczyli o dwa puchary wójta Krzysztofa Gajewskiego.


    W tany uderzyło sześć najlepszych zespołów: "V na 6", "Ten Club", "Twist", "Klip", "Takt" oraz "Grafit".


    Uczniowskie zespoły zostały przygotowane przez opiekunów: Ksenię Smugę, Iwonę Wiśniewską, Mariusza Wojtachnio i Stellę Drożdżel.


    Roztańczone zespoły pokazały co potrafią, prezentując po dwa utwory taneczne. Wszystkich uczestników było razem około 70. Występy czujnym okiem obserwowała komisja artystyczna, w której znaleźli się: Janusz Chmielewski i Jerzy Gumuła, specjaliści ds. tańca z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz Grzegorz Pańtak -tancerz, choreograf, wicedyrektor Kieleckiego Teatru Tańca.


    Puchar Wójta w kategorii szkoły podstawowej wywalczył zespół "V na 6", a w klasyfikacji gimnazjalnej laury zdobył zespół "Klip". Przewidziano też nagrodę indywidualną dla najmilszej uczestniczki - Justyny Pardak.


    GOK ufundował upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników i pyszne pączki. Młodzież bawiła się również na dyskotece, prowadzonej przez profesjonalnego DJ.
R. Miżyński
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20921 razy,
ostatnio: 2020-08-08 08:59:35
Skomentuj artykuł:
Powrót