Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-01-18

Chrońmy faunę polskich lasów

      Muzeum Historyczno- Archeologiczne zaprasza w niedzielę, 27 stycznia o godz. 15.00 na otwarcie wystawy malarstwa Adama Roskowińskiego "Chrońmy faunę naszych lasów".


    Artysta malarz, Adam Roskowiński urodził się 12 sierpnia 1938 roku. Ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wydział Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


    Studiował malarstwo w pracowni profesora Stanisława Borysowskiego oraz grafikę w pracowni Edmunda Piotrowicza. Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, grafikę warsztatową i użytkową. Zajmuje się także architekturą wnętrz. Pracował jako wykładowca plastyki i malarstwa w Studium Nauczycielskim i liceach ogólnokształcących w Radomiu.


    Adam Roskowiński jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim oraz Krzyżem Zasługi dla Województwa Radomskiego. Jego ważniejsze realizacje artystyczne, to oprawa artystyczna Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdroju, udział w międzynarodowym konkursie na projekt pomnika w Bagdadzie.


    Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą: we Francji, w Rosji, Niemczech, Czechosłowacji na Węgrzech i Białorusi. K
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16819 razy,
ostatnio: 2020-08-08 09:39:14
Skomentuj artykuł:
Powrót