Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-15

PZPN wszczął postępowanie wobec KSZO

      Na czwartkowym posiedzeniu Wydziału Dyscypliny PZPN podjęto decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego w sprawie zakłócenia porządku podczas spotkań 18 kolejki I ligi. W meczu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze sędzia musiał przerywać zawody z powodu wrzucania na boisko środków pirotechnicznych. Do podobnego incydentu doszło także podczas spotkania Stomil Olsztyn - Śląsk. Decyzje w powyższych sprawach zostaną podjęte 21 marca po złożeniu wyjaśnień przez przedstawicieli klubów.


            Wydział Dyscypliny PZPN postanowił odsunąć od udziału w dwóch spotkaniach zawodnika Łódzkiego Klubu Sportowego - Adriana Napierałę, który podczas meczu ŁKS - Orlen Płock uderzył przeciwnika łokciem w twarz. Kara dyskwalifikacji w trzech spotkaniach została nałożona na Marcian Narwojsza z Polaru Wrocław za niesportową postawę wobec sędziego w spotkaniu z Górnikiem Polkowice.


            Wyjaśniona została sprawa niezgodnego z przepisami przebywania na ławce rezerwowych, podczas spotkania 17. kolejki: Stomil Olsztyn - Zagłębie Lubin, prezesa lubińskiego zespołu. Członkowie Wydziału Dyscypliny przeprowadzili rozmowę ostrzegawczą z panem Jacekiem Kardelą, który tłumaczył zaistniałą sytuację nieznajomością przepisów zakazujących mu zasiadania w boksie własnej drużyny podczas zawodów.


     


     
/Michał Kocięba/
/ www.pzpn.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12552 razy,
ostatnio: 2019-11-18 15:32:44
Skomentuj artykuł:
Powrót