Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-05-08

Dziewczyny górą


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Małgosia Jedlikowska z I L. O. dorównała całej plejadzie matematyków z Zespołu Szkół nr 3 czyli dawnego technikum i została zwyciężczynią Powiatowego Turnieju Młodych Matematyków.


    We wtorek w auli dawnego technikum dziś Zespołu Szkół nr 3 w obecności dyrektorów i nauczycieli matematyki, podsumowano tegoroczne turnieje matematyczne organizowane na szczeblu powiatowym. Najlepszym uczniom i zespołom szkolnym wręczono puchary, dyplomy i nagrody książkowe.


    Zacznijmy od wspomnianego Powiatowego Turnieju Młodych Matematyków, który rozstrzygnięty został we wtorek. Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie pracy o tematyce matematycznej. Komisja otrzymała aż 40 prac. Przewodniczący komisji - Sławomir Kopański podkreślał, że zakres prac był bardzo szeroki, były między innymi prace z geometrii, arytmetyki, rachunku prawdopodobieństwa.


    Młodzież wykorzystała matematykę w dziedzinie sportowej, urbanistyce itp. . Na podstawie średnich ocen recenzentów prac, wybrano 8 najlepszych: W drugim etapie (finale) autorzy mieli możliwość prezentowania swoich prac przed komisja konkursową. Trzy pierwsze miejsca przyznano Małgorzacie Jedlikowskiej uczennicy I L. O. (praca z zakresu teorii liczb), Łukaszowi Dunalowi (praca z geometrii) i Pawłowi Rokosznemu tematyka sportowa) - uczniom Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu. Drugą lokatę wywalczyli Bartosz Krawętkowski (praca o Kartezjuszu) i Łukasz Zieliński z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu.


    Trzecią nagrodę przyznano Radosławowi Skrokowi z ZS nr 3 w Ostrowca oraz Milenie Czubie i Sylwi Kopacz z ZS w Ćmielowie.


    Turniej matematyczny szkolnych zespołów organizowany dla techników i liceów profilowanych zakończył się zwycięstwem uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu.


    Szkołę tę reprezentowali: Piotr Nowicki, Tomasz Kolasa, Paweł Jasion i Kamil Skrzymiarz.


    W ubiegłym tygodniu podsumowano także III Powiatowy Turniej Matematyczny.


    Rozgrywany był on w dwóch kategoriach: młodzieży klas trzecich i klas pierwszych.


    W turnieju tym uczestniczyło blisko 100 uczniów klas trzecich. Drużynowo pierwsze miejsce przyznano ex eguo II L. O. i III L. O. w Ostrowcu. , zaś trzecie miejsce - ZS nr 3 w Ostrowcu.


    Indywidualnie turniej wygrał Piotr Skowron i Marcin Walczyk - obaj II L. O. w Ostrowcu. Na drugim miejscu znaleźli się: Paweł Majka - ZS nr 3 w Ostrowcu, Marcin Wołek - III L. O., Marcin Schab - III L. O, Krzysztof Solarz - II L. O. , Anna Banaszewska - III L. O i Agnieszka Białek - III L. O. Trzecią nagrodę przyznano: Damianowi Kapturowi - III L. O, Tomaszowi Marculi - II L. O., Grzegorzowi Dykowi - II L. O. i Łukaszowi Kukiełce - ZS nr 3 w Ostrowcu.


    W grupie klas pierwszych drużynowo zwyciężyło II L. O. Zaś indywidualnie - Joanna Zawadzka z II L. O.


    Kolejne miejsca zajęli: Paweł Sałata, Małgorzata Szeląg - oboje z II L. O. i Magdalena Kaczor z III L. O.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19296 razy,
ostatnio: 2020-08-12 01:35:21
Skomentuj artykuł:
Powrót