Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-25

Prezydent i kolana starosty

Wojny na górze ciąg dalszy

      Na konferencji prasowej prezydent Jan Szostak przypomniał, że już od 5 lat jest prezydentem, a od 10 pracuje w samorządzie. Do tej pory wydał 474 zarządzenia dotyczące bieżącego funkcjonowania gminy, jak również przygotował 154 projekty uchwał dla Rady Miasta. Jednak zaraz po tym, odpierając zarzuty swoich adwersarzy, wspomniał m. in. o kolanach... starosty.

To dzięki mnie

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

    Jeżeli ktoś może chwalić się hutą, to na pewno pan prezydent.


    -Chcę przypomnieć swoim adwersarzom, że to dzięki decyzjom Rady Miasta, moim osobistym staraniom i dzięki Zarządowi Miasta została uratowana Huta Ostrowiec -powiedział J. Szostak. W listopadzie 2001 roku Stalexport przedstawił program podziału huty na kilka spółek, który w konsekwencji doprowadziłby do ich likwidacji. W tym momencie na prośbę załogi, na skutek nacisków społeczeństwa radni podjęli decyzję o ratowaniu huty.


    Dzięki temu dziś jest inwestor, pracownicy mogli wynegocjować pakiet socjalny i inwestycyjny.


    Według prezydenta, inni nie mają prawa do tego sukcesu.


    -Ci wszyscy, którzy podczepili się pod ten sukces w końcówce, to zwykli koniunkturaliści -stwierdził - bo bali się zaryzykować wtedy, gdy trzeba było podjąć odważną decyzję o przejęciu huty i wzięciu za nią odpowiedzialności.

Energia starosty
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17800 razy,
ostatnio: 2021-01-14 19:55:43
Skomentuj artykuł:
Powrót