Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-01-27

Sprzedają przedszkole


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Rada Miasta zdecydowała o sprzedaży nieruchomości zabudowanej, położonej przy ul. Sienkiewicza. Tym samym została otwarta droga dla obecnego użytkownika do nabycia obiektu, w którym mieści się niepubliczne przedszkole.


    Na nieruchomości oznaczonej jako działka Nr 8/2 o powierzchni 4.475 mkw, mieściło się zlikwidowane Przedszkole Nr 2. Obecnie nieruchomość ta została użyczona, do dnia 30 czerwca 2006 roku, na rzecz podmiotu prowadzącego niepubliczne przedszkole, który jest zainteresowany jej nabyciem.


    Możliwość sprzedaży pojawiła się z chwilą uregulowania stanu prawnego.


    Sprzedaż jednak może się odbyć jedynie w drodze przetargu.


    Radny M. Zgadzajski zapytał, o jaki rodzaj przetargu tu chodzi? W projekcie uchwały zapisano jedynie, że działka ma być sprzedana "w drodze przetargu", którego szczegółowe warunki ustali prezydent w odrębnym zarządzeniu.


    Podobne wątpliwości miał radny Marek Potocki, który zgłosił wniosek aby był to przetarg nieograniczony ustny.


    Pani naczelnik Grażyna Słowik wyjaśniła, że w projekcie uchwały nie sprecyzowano tej sprawy, gdyż w 2004 roku przestają obowiązywać plany zagospodarowania przestrzennego. W zależności od tego jakie będą warunki zabudowy, ustali się rodzaj przetargu.


    Innej natury wątpliwości miał radny A. Skalski, który chciał wiedzieć, czy będą jakieś zastrzeżenia odnośnie sposobu zagospodarowania tej nieruchomości? Czy kiedyś na tej działce nie powstanie np. nowy supermarket. Z kolei radna Barbara Kluba stanowczo sprzeciwiła się sprzedaży tej nieruchomości, twierdząc, że ma zastrzeżenia do likwidacji przedszkola -Nie ma pewności, że tę działkę kupi osoba prowadząca przedszkole -powiedziała radna. Powinniśmy poczekać ze sprzedażą tej placówki.


    Projektu uchwały bronił ostro prezydent, który zrugał radnych za to, że ponoć nie czytają dokładnie projektów uchwał wraz z uzasadnieniem. Nieruchomość została użyczona młodej osobie w celu prowadzenia przedszkola i osoba ta chce ją nabyć, aby móc rozpocząć niezbędne inwestycje. Stwierdził, że działka ma być przeznaczona na cele oświatowe.


    Za wnioskiem M. Potockiego padły 2 głosy, 10 było przeciw. Z kolei cały projekt uchwały został przegłosowany 12 głosami za przy 3 przeciw i 6 wstrzymujących się.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21389 razy,
ostatnio: 2020-11-29 04:18:55
Skomentuj artykuł:
Powrót