Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2004-04-22

Cudem nie doszlo do tragedii


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      . . . kiedy kilkunastometrowe drzewo przewróciło się w czwartek na ulicy Sienkiewicza. Przygniotło ono ławkę, upadając na chodnik i jeden pas jezdni. Na szczęście nie było przechodniów, ani nikt nie przejeżdżał w tej chwili samochodem. To miejsce jest jednak bardzo uczęszczane, to tu starsi mieszkańcy osiedli, przy deptaku, mają swoje miejsca spotkań, tak samo, jak i młodzież z III LO korzystająca z przerw lekcyjnych.


    - Aż strach pomyśleć, co by się stało, jakbyśmy siedzieli dzisiaj w innym miejscu - mówi świadek zdarzenia. To była chwila - najpierw jakiś trzask, a później cała korona drzewa ciągnęła coraz bliżej ziemi.


    - Dobrze, że tego dnia wyjście ze szkoły w kierunku ul. Sienkiewicza było zamknięte z uwagi na remont, o tej porze byłoby tu masę młodzieży - dorzuca inny.


    Przyczyną tego zdarzenia była prawdopodobnie starość pnia i zaawansowane procesy próchniczne.


    Zdaniem Jana Maja, naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego, co roku podczas planowania wyrębu starych drzew przeprowadzany jest przez zarządców przegląd drzewostanu. W tym przypadku owo nieszczęsne drzewo znalazło się na gruncie Starostwa Powiatowego i Generalnej Dyrekcji Dróg, które takich oględzin winni dokonać. Zarządca dostanie monit z całego
zdarzenia, ale czy wyciągnie jakieś konsekwencje.


pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17995 razy,
ostatnio: 2020-07-02 16:12:17
Skomentuj artykuł:
Powrót