Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-21

Walczyli o Czarne Diamenty

Bokserzy KSZO na podium

Świetnie spisali się reprezentanci KSZO w silnie obsadzonym 34 Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Czarne Diamenty w Myszkowie.
Karol Orawiec zajął 3 miejsce w kategorii 54 kg, ulegając Bartłomiejowi Nowatkowskiemu z JKB Jawor Team Jaworzno. Damian Falecki w kategorii 60 kg przegrał walkę z wicemistrzem Polski Konradem Bystroniem z 06 Kleofas Katowice. W dwóch kolejnych walkach odniósł wysokie zwycięstwa z Kamilem Sieją i Piotrem Bujakiem (obaj LKS Myszków). W ostatecznym rozrachunku zajął 3 miejsce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy, ponieważ zmienia styl boksowania z ofensywnego na defensywny, a to w jego przypadku jest niezbędnym czynnikiem do osiągnięcia wymiernych rezultatów w postaci medalu na mistrzostwach kraju - ocenił postawę zawodnika wiceprezes ds. boksu KSZO, Łukasz Dybiec.

Mateusz Zawadzki w finale spotkał się z Rafałem Perczyńskim (Mazowiecki OZB), gdzie przegrał po wyrównanej walce.

- Mateusz pokazał się z bardzo dobrej strony. W walce finałowej otrzymał ostrzeżenie, które ostatecznie zaważyło na końcowym wyniku. Zdaniem trenerów Wojtka Surowca i Ireneusza Tracza otrzymał je niesłusznie - komentuje występ ostrowczanina Łukasz Dybiec.

W finale wystąpił również Konrad Surowiec (kat. 81 kg), gdzie skrzyżował rękawice z reprezentantem gospodarzy - Michałem Nieradą. Zawodnik KSZO po zaciętej walce uległ rywalowi. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku Zawadzkiego, o wyniku jego walki zdecydowało ostrzeżenie.
/J. Słodkiewicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8648 razy,
ostatnio: 2020-10-27 02:08:28
Skomentuj artykuł:
Powrót