Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-11-08

Sukces modelarzy z "Bunkra"

V Lubelskie Spotkania Modelarskie

Leszek Wicha, członek Sekcji Modelarskiej "Bunkier" przy Miejskim Centrum Kultury został laureatem prestiżowej nagrody - Victora Modelarskiego za 2010. Z trofeami z V Lubelskich Spotkań Modelarskich powrócili także jego koledzy z sekcji. Łącznie przywieźli piętnaście medali.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W lubelskiej Galerii "Gala" odbyła się wystawa modelarska zorganizowana przez Klub Modelarstwa Redukcyjnego i Starostwo Powiatowe w Lublinie. O jej randze świadczy liczba wystawionych modeli, ponad 680, wykonanych przez modelarzy z całej Polski. Działający przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim Klub "Bunkier" reprezentowało dwunastu juniorów z 30 modelami oraz sześciu seniorów z 25 modelami. Ostrowieccy modelarze odnieśli znaczący sukces. Sędziowie przyznawali w poszczególnych klasach po trzy równorzędne wyróżnienia, bez stopniowania miejsc. Komisja oceniająca poziom wykonania poszczególnych prac wyróżniła sześciu naszych juniorów i pięciu seniorów. Wszyscy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, w sumie aż piętnaście.

Nagrodzeni ostrowieccy juniorzy to: Adrian Kaczmarzyk (za samolot odrzutowy A - 10), Filip Zaręba (za samolot SM - 79), Sebastian Zdybiowski (za samolot odrzutowy A-10), Wiktor Zajączkowski (za samolot z okresu I wojny światowej Fokker Dr I) Piotr Kochański (za pojazd Jeep), Piotr Szczypkowski (za pojazdy GAZ i Sd.kFz 116).

Wśród seniorów nagrody zdobyli: Michał Piętka (za kartonową budowlę Wang), Bogusław Piętka (za kartonowy pancernik "Graf Spee"), Sławomir Kijak (za pojazd gąsienicowy), Kamil Wesołowski (za motocykl w skali 1:35) oraz Leszek Wicha (za samolot odrzutowy Me - 163 Komet, śmigłowiec Mlac Rottabuggy i za samolot Bf - 109 z II wojny światowej).

Leszek Wicha otrzymał również bardzo cenioną i prestiżową nagrodę "Viktora Modelarskiego za rok 2010" V Lubelskich Spotkań Modelarskich , przyznaną przez Kapitułę "w uznaniu działalności na niwie propagowania idei modelarstwa, historii oraz kształtowania ambicji życiowych młodego pokolenia". Ponadto uczestniczący w wystawie członkowie ostrowieckiego Klubu "Bunkier" przyznali trzy swoje nagrody ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury. Trafiły one do modelarzy z Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego i Kielc. Miało to na celu wyróżnienie nie zawsze docenionych przez komisję sędziowską interesujących modeli oraz nabycie przez naszych juniorów doświadczenia poprzez uważne oględziny prac wykonanych przez "konkurentów" z innych ośrodków. W czasie trwania wystawy i oczekiwania na ogłoszenie wyników można było podziwiać pokazy modeli zdalnie sterowanych - kołowych, gąsienicowych i latających.

Członkowie "Bunkra" zapraszają wszystkich zainteresowanych do zwiedzania ich modelarni (I piętro kina "Etiuda", w piątki w godz. od 16 do 19). Na miejscu można obejrzeć kilkadziesiąt modeli i poznać najnowsze trendy we współczesnym modelarstwie.
/K.F./

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 28736 razy,
ostatnio: 2022-05-24 12:02:24
Skomentuj artykuł:
Powrót