Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-12-06

Sukces na światową skalę

Wyśpiewała piąte miejsce

Utalentowana drugoklasistka ze Staszica, Olga Kosiarz zdobyła piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej w światowej rangi Festiwalu Euro Pop Contest Berliner Perle 2010.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Występ na festiwalu w Berlinie, w którym wzięli udział wykonawcy z 19 państw, Olga Kosiarz zapewniła sobie, wysyłając płytę ze swoimi nagraniami. Organizatorzy po wysłuchaniu zaaranżowanych przez nią utworów: "Dziwny jest ten świat" i "I will always love you" z repertuaru Whithney Houston, zaprosili ostrowczankę do finału imprezy, który odbywał się w dniach 25-28 listopada.

Zdolna solistka, mająca na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, po raz kolejny udowodniła swój talent i podczas przesłuchań w stolicy Niemiec zakwalifikowała się do koncertu laureatów. Liczną publiczność i profesjonalne jury, w którym zasiedli przedstawiciele Niemiec, Kanady, USA i Rosji reprezentantka naszego miasta ujęła przepięknym wykonaniem przeboju Czesława Niemena, zajmując tym samym piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej.

- To jest moje największe dotychczasowe osiągnięcie. Konkurowałam z ludźmi z całego świata, ponadto oceniało mnie międzynarodowe jury. To naprawdę ogromne wyróżnienie, radość i dowód na to, że moja codzienna praca, pod okiem pana Ryszarda Góry zostaje doceniona - przyznaje Olga. - Jestem bardzo szczęśliwa, że w ogóle mogłam wyjechać do Berlina i korzystając z okazji chciałam podziękować wszystkim, którzy umożliwili mi ten wyjazd, a w szczególności prezydentowi Jarosławowi Wilczyńskiemu, staroście Waldemarowi Markowi Paluchowi, paniom dyrektor Grażynie Kałamadze i Elżbiecie Baran oraz panom Piotrowi Leśnemu i Krzysztofowi Gawronowi, a także panu Stanisławowi Zielińskiemu, który towarzyszył mi podczas pobytu w stolicy Niemiec.

Tymczasem przed Olgą kolejne wyzwania. Obecnie przygotowuje się do udziału w rejonowych eliminacjach XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, które odbędą się w dniach 16-17 grudnia w kinie "Etiuda". Na wiosnę z kolei planuje dalszy podbój europejskiej sceny muzycznej. Jednak jak twierdzi solistka, jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 31562 razy,
ostatnio: 2021-04-17 23:02:19
Skomentuj artykuł:
Powrót