Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-01

Azyl dla pieszych przy ulicy Polnej

Na ulicy Polnej w ostatnich latach znacznie wzrósł ruch pojazdów, z 10 tysięcy do 20 tysięcy na dobę. To świadczy o tym, że pieszym jest coraz trudniej przejść z jednej strony ulicy na drugą. Potwierdzają to sami uczestnicy ruchu.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
- Mieliśmy postulaty, aby taki azyl zamontować, a w ubiegłym roku także pismo ze znajdującej się przy tej ulicy szkoły- mówi Jerzy Wrona, naczelnik Wydziału Dróg w Starostwie Powiatowym.- Biorąc to pod uwagę, komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego przeanalizowała sytuację i jeszcze w ubiegłym roku zostało przyjęte stanowisko, że montaż azylu jest zasadny.

Nowy azyl służy pieszym już od kilku dni.

Na ten cel należało zabezpieczyć środki w budżecie powiatu, co było możliwe dopiero w tym roku. Z pracami trzeba było również poczekać do sezonu wiosenno- letniego. Azyl został ustawiony na wysokości postoju taksówek przy markecie Lidl. Wjazd na postój został przesunięty.

- Zostały również zamontowane barierki, aby ukierunkować ruch pieszych na przejście. Część osób robiła sobie skrót, co powodowało dodatkowe zamieszanie- dodaje Jerzy Wrona.- Ruch na tym odcinku ulicy Polnej jest bardzo złożony, są tam dwa wyjazdy z ulicy Siennieńskiej, a szczególny problem jest ze skrętem w lewo. Skanalizowanie ruchu pieszych jest więc także dla ich bezpieczeństwa.

Koszt zamontowania azylu wyniósł ponad 5 tysięcy złotych.

/tos.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8037 razy,
ostatnio: 2021-04-14 11:43:08
Skomentuj artykuł:
Powrót