Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-07-22

Ostrowieccy maturzyści znowu górą!

W tym roku wyniki egzaminów maturalnych przyćmił skandal z unieważnieniem ponad 50 prac z chemii na poziomie rozszerzonym. Nie zmienia to jednak faktu, że abiturienci z powiatu ostrowieckiego matury zdali najlepiej w województwie świętokrzyskim. Opłaciły się więc dodatkowe, bezpłatne zajęcia dla uczniów klas maturalnych. W tym roku Starosta Ostrowiecki Zdzisław Kałamaga przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych.
W okręgu działania OKE w Łodzi- województwie świętokrzyskim i łódzkim- maturzyści z powiatu ostrowieckiego osiągnęli najlepszą średnią zdawalność-84,6 %, co znacznie przewyższa też średnią krajową. Średnia w województwie świętokrzyskim wyniosła 76,3%, w całym terenie OKE- 76,1%.

Maturę w powiecie ostrowieckim zdawało 1141 osób. Najlepsze wyniki uzyskali maturzyści z LO nr II im. J. Chreptowicza, przez LO nr III im. W. Broniewskiego. Kolejne lokaty zajmują LO nr I im. S. Staszica, Zespół Szkół nr 3, LO nr IV im C.K. Norwida, Katolickie Liceum Ogólnokształcące, ZS nr 2, ZS nr 1, ZS nr 4, ZS w Bałtowie i ZS w Kunowie.

- Nie ma wątpliwości, że udało się zbudować ostrowiecką oświatę na bardzo wysokim poziomie- mówi starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga.- Traktuję sprawę z unieważnieniami jako incydent. Oczywiście będziemy chcieli go wyjaśnić, ale on niczego nie zmienia. Jesteśmy najlepsi w województwie.

/tos.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 29337 razy,
ostatnio: 2021-12-08 09:27:48
Skomentuj artykuł:
Powrót