Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-07-22

Gminy Kunów i Ćmielów oraz Sejmik Wojewódzki pomogą w zakupie tomografu

Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu, którego kondycja była tematem dyskusji na ostatniej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, stoi przed koniecznością zakupu nowego tomografu komputerowego.
Dotychczas wykorzystywany tomograf zepsuł się, więc pacjenci muszą być dowożeni na badania do Kielc. Naprawa, według ekspertów, jest całkowicie nieopłacalna. Zakup to nowego urządzenia to koszt około 1,5 miliona złotych- na jaki szpital w chwili obecnej nie może sobie pozwolić.

- Większą część kosztów zakupu weźmie na siebie powiat ostrowiecki- mówi starosta Zdzisław Kałamaga.- Nie ukrywam jednak, że liczymy na pomoc pozostałych samorządów, których przecież mieszkańcy korzystają z pomocy medycznej w ZOZ w Ostrowcu. Dziękuję tym, którzy już podjęli taka decyzję.

Po 10 tysięcy złotych, przekażą jako dotację dla powiatu, na zakup tomografu- gminy Kunów i Ćmielów. Swoje wsparcie okazał też samorząd województwa świętokrzyskiego. Podczas sesji Sejmiku zdecydowano, że udzieli powiatowi dotacji w wysokości 200 tysięcy złotych.

/tos.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6916 razy,
ostatnio: 2021-04-17 16:01:33
Skomentuj artykuł:
Powrót