Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-10-21

Sukces Punktu Informacji Turystycznej w O-cu

Najlepszy pracownik w regionie

Jolanta Wiśniewska, etatowy pracownik Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim została uhonorowana przez Regionalną Organizację Turystyczną w Kielcach. Oceniając funkcjonowanie świętokrzyskich centrów i punktów informacji turystycznej ROT przyznała nagrody w trzech kategoriach: najlepszego centrum, najlepszego punktu i najlepszego pracownika.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W ostatniej kategorii zwyciężyła Jolanta Wiśniewska, która od 4 marca 2010 r. prowadzi Punkt Informacji Turystycznej funkcjonujący w Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a od blisko 10 lat jest przewodnikiem świętokrzyskim i pilotem wycieczek.

- Tytuł najlepszego pracownika informacji turystycznej w naszym regionie jest efektem połączenia pracy zawodowej z pasją, jaką dla mnie jest turystyka. Właśnie ona pozwoliła mi przetrwać trudny okres, kiedy przez prawie 10 lat nie miałam stałego zatrudnienia. Według mnie bardzo istotne jest umiejscowienie Punktu Informacji Turystycznej w strukturach MCK, co daje mi wiele możliwości promocji walorów krajoznawczych powiatu ostrowieckiego. Osoby, które odwiedziły PIT przede wszystkim prosiły o informacje o naszym regionie. W tym roku jest znacznie więcej gości z odległych rejonów kraju, byli nawet turyści z Anglii- wylicza J. Wiśniewska.

Z jej inicjatywy ostrowiecki Punkt Informacji Turystycznej co roku organizuje konkursy plastyczne ( w marcu), wakacyjne konkursy rodzinne ( w lipcu i sierpniu) oraz Europejskie Dni Dziedzictwa ( we wrześniu). W tym roku po raz pierwszy również we wrześniu odbyły się Ostrowieckie Spotkania Turystyczne, poświęcone promocji turystyki rowerowej. W ich trakcie odbyła się prezentacja Ostrowieckiej Odznaki Turystyczno-Krajoznawczej, która powstała dzięki współpracy PIT z wszystkimi organizacjami turystycznymi działającymi na terenie naszego miasta.
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6302 razy,
ostatnio: 2021-04-17 21:42:16
Skomentuj artykuł:
Powrót