Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-02-25

Podsumowanie tygodnia u strażaków

Informacja z działań interwencyjnych jednostek Straży Pożarnej powiatu ostrowieckiego w okresie od 17.02.2012r. do 23.02.2012r.

Charakterystyczne zdarzenia:

W piątek 17 lutego o godz. 16.47 straż pożarna w Ostrowcu Św. otrzymała zgłoszenie o pożarze samochodu Mercedes Bus na os Stawki. Do pożaru zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze PSP z JRG 1. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na osiedlowym parkingu przed blokiem pali się samochód marki Mercedes Bus. Pożarem objęta była komora silnika. Działania PSP polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy jednego prądu piany ciężkiej oraz odłączeniu dopływu prądy z akumulatora.Spaleniu uległa instalacja elektryczna i osprzęt w komorze silnika. Przypuszczalną przyczyną było prawdopodobnie zwarcie w instalacji elektrycznej przy silniku.

W dniu 19 lutego przed godziną 4 w nocy doszło do pożaru stodoły w miejscowości Czażów gmina Waśniów. Po dojeździe zastępów PSP na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek stodoły, a zagrożony jest przylegający obiekt gospodarczy. Podano 2 prądy wody na palący się budynek czym pożar przygaszono. Na budynek zagrożony podano prąd wody w obronie. Następnie strażacy przystąpili do dogaszania palącej się słomy i siana, oraz przeprowadzili prace rozbiórkowe konstrukcji dachu i ścian. Prace prowadzono aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Na tym działania zakończono. W działaniach brało udział 4 zastępy straży pożarnej w tym 19 strażaków.

O godzinie 20.57 w środę, 22 lutego straż pożarna w Ostrowcu Św. otrzymała zgłoszenie o pożarze śmieci w pustostanie przy ul. Czystej w Ostrowcu Św. Wówczas jeszcze nic nie zwiastowało tragicznego finału tego zdarzenia. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń opuszczonej kamienicy w celu zlokalizowania źródła zadymienia. Po dotarciu na ostatnią kondygnację i otwarciu drzwi do jednego z pomieszczeń stwierdzono bardzo silne zadymienie. W pomieszczeniu znaleziono nieprzytomną osobę - kobietę, którą natychmiast ewakuowano i przystąpiono do resuscytacji. Kontynuowano jednocześnie przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń w poszukiwaniu kolejnych osób poszkodowanych. Niestety znaleziono kolejne dwie nieprzytomne osoby, które również natychmiast ewakuowano i przystąpiono do prób przywrócenia oddechu i krążenia. Na miejscu zdarzenia przybyło łącznie 4 zespoły ratownictwa medycznego. Kobietę pogotowie przetransportowało do szpitala miejskiego. Ok. godz. 22.48 lekarz stwierdził zgon dwóch reanimowanych przez pogotowie mężczyzn. W szpitalu stwierdzono również zgon kobiety. Ratownicy przeszukując pozostałe pomieszczenia budynku znaleźli jeszcze trzy inne osoby, przytomne, które ewakuowano i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. Pożar był bardzo mały i udało się szybko ugasić, niestety jego skutki są bardzo tragiczne. To najtragiczniejsze zdarzenie tej zimy na terenie powiatu ostrowieckiego. Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 15 ratowników Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. , zespoły ratownictwa medycznego i policja. Trwają czynności dochodzeniowe w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii.

INTERWENCJE ILOŚĆ BRAŁO UDZIAŁ POJAZDÓW/RATOWNIKÓW
POŻARY 5 15/58
MIEJSCOWE ZAGROŻENIA 13 14/63
ALARMY FAŁSZYWE 0 0/0
RAZEM 18 29/121

Źródło: straz.ostrowiec.pl
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10289 razy,
ostatnio: 2021-04-16 19:49:51
Skomentuj artykuł:
Powrót