Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-06-29

Ukraina i Francja w wielkim finale Ostrowieckiego Mini Euro

Już w najbliższą niedzielę na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO odbędą się dwa najważniejsze mecze Ostrowieckiego Mini Euro, turnieju piłkarskiego dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu ostrowieckiego organizowanego przez MOSiR z okazji odbywających się w Polsce i na Ukrainie Mistrzostw Europy UEFA 2012. W wielkim finale spotkają się reprezentacje szkół z Ostrowca Św. - PSP 7 (Ukraina) oraz PSP 14 (Francja). W finale pocieszenia zagrają PSP Kunów (Czechy) i PSP 5 Ostrowiec Św. (Portugalia).
Impreza rozpocznie się już o godzinie 9 konkursami piłkarskimi nie tylko dla uczestników Ostrowieckiego Mini Euro, ale również dla ich kibiców. Do rywalizacji o gadżety Mistrzostw Europy UEFA 2012 stanąć będą mogli również kibice. O godzinie 10:15 na boisko usytuowanym na stadionie KSZO wyjdą zespoły Czech i Portugalii, by zmierzyć się w meczu o brązowe medale. To jedyne odstępstwo organizatorów turnieju od reguł „dorosłych” mistrzostw, w których meczu o 3 miejsce nie rozgrywa się. O godzinie 11 zmierzą się dwa najlepsze zespoły, w walce o tytuł mistrza Ostrowieckiego Mini Euro.

Finałowe mecze zapowiada się również pasjonująco z perspektywy walki o tytuł króla strzelców Ostrowieckiego Mini Euro. Największe szansę na ten tytuł mają snajperzy, którzy wystąpią w meczu o 1 miejsce – Bartek Gajewski z PSP 14 (ma już na swoim koncie 12 goli) i Paweł Swat z PSP 7 (9 bramek). Dziesięciokrotnie na listę strzelców wpisywali się Oskar Maj (PSP 3 – Włochy) i Krystian Opiła (PSP 4 – Irlandia), ale ich zespoły zakończyły już udział w turnieju, więc swojego konta już nie poprawią.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju, które odbędzie się bezpośrednio po ostatnim meczu oprócz dekoracji najlepszych drużyn i piłkarzy, organizator nagrodzi również najbarwniej i najlepiej dopingującą szkolną grupę kibiców Ostrowieckiego Mini Euro.

Wyniki Półfinałów:

PSP Kunów I (Czechy) - PSP 7 (Ukraina) 2:7
Bramki: Starachowski Norbert, Wodnicki Patryk - Król Daniel 2, Wątor Maciej 2, Niedbała Patryk 2, Swat Paweł

PSP 5 I (Portugalia) - PSP 14 I (Francja) 0:3
Bramki: Gajewski Bartek 2, Cioch Daniel

Program ostatniego dnia:
9:00 konkursy piłkarskie z nagrodami dla uczestników i kibiców Ostrowieckiego Mini Euro
10:15 mecz o 3 miejsce
11:00 mecz o 1 miejsce
11:40 dekoracje i zakończenie turnieju
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19540 razy,
ostatnio: 2021-02-25 05:51:40
Skomentuj artykuł:
Powrót