Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-10-31

Spotkanie w ramach programu „Klub Pacjenta"

Już po raz czwarty w tym roku pacjenci Oddziału Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkali się ze specjalistami w ramach programu „Klub Pacjenta". Tym razem tematem przewodnim spotkania były zagadnienia dotyczące rehabilitacji po przebytych chorobach układu krążenia - głównie po zawale mięśnia sercowego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Pan Ordynator miejscowego oddziału dr Maciej Maliszewski serdecznie przywitał wszystkich gości akcentując w sposób szczególny fakt, że Klub Pacjenta zbliża się do obchodów Pierwszej Rocznicy powstania. Z tej okazji w dniu 28 listopada planowane jest galowe spotkanie Klubu Pacjenta w Auditorium Maximum UJ w Krakowie, mieście Organizatorów. Po zaproszeniu pacjentów na to szczególne wydarzenie oraz wygłoszeniu kilku słów tytułem wstępu, Ordynator oddał głos głównemu specjaliście spotkania - rehabilitantowi. Pacjenci wysłuchali wykładu, którego celem było nie tylko przybliżenie wiedzy teoretycznej na temat prawidłowej i skutecznej rehabilitacji pozawałowej, ale przede wszystkim zmotywowanie pacjentów do regularnej, indywidualnie dopasowanej aktywności fizycznej. Po zakończeniu spotkania zawiązała się emocjonująca dyskusja oraz wymiana własnych doświadczeń, a wszystkie wątpliwości były bieżąco konsultowane.
I tym razem temat okazał się bardzo trafiony w potrzeby słuchaczy o czym świadczyła duża frekwencja oraz niezwykle aktywny udział gości w spotkaniu.

Klub Pacjenta to inicjatywa Pana Prof. UJ dr hab.n.med. Dariusza Dudka i Jego Zespołu z grupy medycznej CARINT – profesjonalnego świadczeniodawcy usług w zakresie kardiologii inwazyjnej. Lekarzom, którzy zainicjowali projekt Klub Pacjenta szczególnie leży "na sercu" potrzeba uświadamiania i edukacji pacjentów w zakresie profilaktyki, w tym tzw. prewencji wtórnej tj. po przebytym zawale serca.
W ramach cyklicznych spotkań pacjenci ze schorzeniami kardiologicznymi oraz ich bliscy mają możliwość uczestniczenia w prowadzonych przez specjalistów wykładach na temat zapobiegania ostrym zespołom wieńcowym w chorobie niedokrwiennej serca, prawidłowej diety, a także zalecanej aktywności fizycznej i rehabilitacji. W ramach programu Klubu Pacjenta prowadzone są także praktyczne zajęcia m.in. z nauki pierwszej pomocy oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem. Wysoka frekwencja, duże zaangażowanie, aktywność, lojalność i okazywana wdzięczność pacjentów są dowodem na to jak ważne jest objęcie kompleksowym programem edukacyjnym pacjentów po wyjściu ze szpitala...Udział w spotkaniach Klubu Pacjenta jest całkowicie bezpłatny, a organizatorzy ponadto zapewniają pacjentom poczęstunek oraz - jak w przypadku wyjazdu do Krakowa - transport. W 14 placówkach CARINT w kraju w regularnych spotkaniach Klubów Pacjenta uczestniczy już kilka tysięcy osób.

Informacja Organizatorów: Wszyscy pacjenci Oddziału Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim chętni do udziału w krakowskim rocznicowym spotkaniu Klubu Pacjenta mogą się zgłaszać pod nr tel: 41 266-11-88 wew.119 (recepcja Oddziału Kardiologii) do dnia 11.11.2012.
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 42675 razy,
ostatnio: 2021-06-23 18:05:53
Skomentuj artykuł:
Powrót