Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-01-24

To warto zobaczyć

      W piątek, 19 stycznia w WBA odbył się wernisaż wystawy III Ogólnopolskiego Biennale Pasteli. Stowarzyszenie Pastelistów Polskich zostało zawiązane w 1995 roku w Nowym Sączu przez laureatów i uczestników dotychczasowych Wystaw Pasteli.

      Ogólnopolskie Biennale Pasteli szybko uzyskało niekwestionowani renomę nie tylko w naszym kraju. Na konkurs III Biennale napłynęło 442 prace 169 artystów. Jak stwierdził jego komisarz, Krzysztof Kuliś, konkurencja była ogromna i pokazała, że pastelistów w kraju jest wielu. Był okres, że w galeriach niechętnie pretendowano prace w tej technice, ostatnio jednak przeżywa znów swój renesans. I dobrze, bo klimat, jaki uzyskuje się pastelami, jest niepowtarzalny i daje ciekawe efekty.

      Jest to bardzo interesująca wystawa, godna polecenia tym bardziej, że prezentowana będzie dość krótko. 9 lutego odbędzie się wernisaż wystawy kieleckich twórców: Sławomira Antoszewskiego, Jacka Nowakowskiego, Bogdana Ptaka i Marka Wawro.

      W BWA aktualizowana jest lista osób, którym wysyłane są zaproszenia na wystawy. Kto chce je nadal otrzymywać, powinien się na nią wpisać.
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 41297 razy,
ostatnio: 2021-06-23 15:54:40
Skomentuj artykuł:
Powrót