Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-08-16

Ćmielowskie święto

Potrójna okazja do zabawy

Drugi dzień obchodów Dnia Ceramika upłynął pod znakiem festynu, na którym stawili się licznie pracownicy Zakładów Porcelany "Ćmielów" w towarzystwie swoich rodzin oraz wielu mieszkańców miasta.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Zgodnie z przedwojenna tradycją, od 1997 roku na początku sierpnia ma miejsce święto ściśle związane z Ćmielowem. Organizatorzy niedzielnej imprezy tegoroczny Dzień Ceramika postanowili połączyć ze wspólnymi obchodami 215-lecia istnienia Zakładów Porcelany oraz z 500-ną rocznicą nadania miastu praw miejskich.

-Tym ludziom, którzy pracują i tworzą kulturę w Zakładach Porcelany "Ćmielów" i zarazem kulturę naszego miasta, trzeba dziś podziękować- mówił burmistrz Jan Kuśmierz.- Wiem, że pracują oni na co dzień bardzo solidnie, dlatego też w trakcie trwania dzisiejszego festynu mają odpocząć i dobrze się bawić.

Na scenie, jako pierwsze wystąpiły młode okoliczne gwiazdy: Michalina Madetko, Paulina Skrzypczak, Agnieszka Frejlich, siostry Justyna i Joanna Bryła oraz działający przy Domu Kultury w Ćmielowie zespół "Arwaves" z solistką Karoliną Wolską. Muzyczną gwiazdą wieczoru był Andrzej Rybiński, a po jego występie do wspólnej tanecznej zabawy zachęcały zespoły Denix i Miraż MST.

Podczas pokazu białej iluzji widzów czarował Bartłomiej Gorzkowski - wicemistrz Europy w tej dziedzinie z 1998 roku. Po zakończeniu występu odważniejsi uczestnicy festynu mogli dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z iluzjonistą i jego groźnym towarzyszem - pytonem.

Impreza przygotowana z okazji Dnia Ceramika nie mogła obyć się również bez samej porcelany. Zakłady Porcelany "Ćmielów" wystawiły stoliki ze swoimi produktami, które można było nabyć po promocyjnych cenach, a w pobliskiej hali najmłodsi pod okiem plastyk Bożeny Szczygieł malowali kubki.

-Maluję teraz łąkę z kwiatami i motylami- mówiła Dominika.- Jak skończę, to zabiorę sobie ten kubek do domu na pamiątkę.

Kolejny taki festyn odbędzie się za rok, bo burmistrz Jan Kuśmierz obiecał, że będzie się mocno starał, aby Dzień Ceramika był obchodzony zawsze. Pracownikom Zakładów Porcelany

i mieszkańcom Ćmielowa nie pozostaje więc nic innego, jak tylko trzymać burmistrza za słowo.
/M. Godlewska/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9895 razy,
ostatnio: 2021-01-19 02:06:07
Skomentuj artykuł:
Powrót