Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2013-08-06

Obóz Hufca Ostrowiec Świętokrzyski

Na obóz harcerski w tym roku harcerze z Hufca Ostrowiec wybrali się do Bazy Harcerskiej "Pająk" w Konopiskach. Wyjechało nas 43 osoby uczestników i 6 osób kadry. Na miejsce dotarliśmy 1 sierpnia około godziny 13. Jak wiadomo pierwszego sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie, które uczciliśmy uroczystym apelem z udziałem gości z Białorusi. Tak się złożyło, że to nasi harcerze zapewnili oprawę artystyczną apelu. Druhna sam. Kinga Zwada zaprezentowała piosenki związane z tym wydarzeniem.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Drugiego dnia harcerze zajęli się urządzaniem obozowiska a przede wszystkim placu apelowego, siatki pajęczej i tablicy ogłoszeń. Uczestnicy zostali podzieleni na zastępy, które własnoręcznie wykonały kartki z nazwą zastępu i ze stanem osobowym do kroniki obozowej. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę, już drugiego dnia harcerze poszli na kąpielisko. Pod okiem ratowniczki Kasi uczyli się pływać i bezpiecznie zachowywać w wodzie. Wieczorem harcerze z Ostrowca zostali zaproszeni na dyskotekę zorganizowaną przez Białorusinów. Dzięki temu mogli zawrzeć nowe znajomości.

Trzeciego dnia najważniejszym punktem programu było ognisko "Poznajmy się". Wszystkie zastępy przygotowały prezentację artystyczną i przedstawili się pozostałym uczestnikom. Tym razem to nasi harcerze gościli młodzież z Białorusi.

Czwartego dnia z rana wykorzystując wciąż piękną i słoneczną pogodę harcerze zażywali kąpieli słonecznej i wodnej. Po południu Komendantka zgrupowania zorganizowała ogólny apel. Celem poznania się z innymi harcerzami przebywającymi na zgrupowaniu. O godzinie 16 chętni wzięli udział w Mszy Świętej polowej na terenie bazy. Po obiedzie druh ćwik Michał Lipiec przeprowadził zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Przez 4 dni pobytu harcerze są zadowoleni z warunków w jakich przebywają oraz z serwowanych posiłków które są urozmaicone i w wystarczających ilościach. W tym momencie jest rozgrywany mecz pomiędzy naszymi harcerzami a uczestnikami obozu z Białorusi. Na razie jest 2:0 dla naszych obozowiczów.

Wyjazd tej grupy dzieci i młodzieży był możliwy dzięki Starostwu Powiatowemu w Ostrowcu Św, PCPR Ostrowiec Św. oraz Fundacji Uśmiech z Ostrowca Św za co z góry wszyscy uczestnicy obozu dziękują

Komendantka obozu w "Pająku"
phm. Teresa Woźniak
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13920 razy,
ostatnio: 2021-01-15 00:12:14
Skomentuj artykuł:
Powrót