Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-12-28

Młodzi, sprawni, zdolni. Więcej niebieskich mundurów

      O sześciu nowych policjantów powiększyło się grono funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. Wybrano ich spośród 200 chętnych, którzy zgłosili się ponad dwa miesiące temu do ciężkich jak się okazało prób, egzaminów i testów.


    Szeregi ostrowieckiej policji powiększyły się 20 grudnia, a ta nietypowa data wynikła z potrzeb uzupełnienia stanu osobowego komendy. Kiedy kilkanaście tygodni temu ukazały się ogłoszenia, nikt z nie spodziewał się takiego zainteresowania a kandydaci nie oczekiwali tak ciężkich egzaminów, jakim ich poddano.

      - Najtrudniejsze były testy MBS, psychologiczne- mówi Piotr Gęsiarz.- To są testy sprawdzające przydatność kandydata do pełnienia służby w policji, więc od nich faktycznie zależało przyjęcie do pracy. Bardzo ciężki był test psychologiczny, natomiast testy sprawnościowe czy zdrowotne można uznać za łatwiejsze do zaliczenia.


      Młodzi kursanci, bo funkcjonariuszami z prawdziwego zdarzenia staną się dopiero po kilkumiesięcznym kursie w szkole policyjnej, na który wyjadą w lutym, próbowali już pracy w innych zawodach, m.in. w sklepie.


    -Nie przyznawałem się przed znajomymi, że złożyłem dokumenty do pracy w policji, dowiedzą się dopiero teraz - tłumaczył Artur Płaza.

    - Moi znajomi już się cieszą, że będą mieli znajomego policjanta-dodał kolega.

      - Słyszałem, że przeszli tylko najlepsi i to my okazaliśmy się nimi być - skomentował Mariusz Sierpień.


      Młodzi policjanci trafią do służb patrolowo-interwencyjnych. Na pierwsze dyżury trafią jeszcze w tym roku, choć jeszcze pod okiem starszych kolegów, potem wyjadą na specjalistyczne szkolenia. Pierwszym służbowym stopniem, jaki będzie im przysługiwał będzie aplikant.


     
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14738 razy,
ostatnio: 2020-07-02 02:12:41
Skomentuj artykuł:
Powrót