Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-12-23

SZANSA rozpoczęła sezon zimowy w Zakopanem

W dniach 30 listopada – 12 grudnia 2015 roku w Pensjonacie „MARIA” w Zakopanem odbyły się dwa zimowe obozy sportowe dla osób niepełnosprawnych, zawodników Olimpiad Specjalnych Polska – Świętokrzyskie. Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” działający przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „SZANSA” w Ostrowcu Świętokrzyskim był reprezentowany przez 9 zawodników i 2 trenerów.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Program obozu był dostosowany do umiejętności zawodników z niepełnosprawnością intelektualną do różnej aury, czyli ze śniegiem i przy jego braku. W pierwszym tygodniu zimowa pogoda nie rozpieszczała, więc dla uczestników przygotowano zajęcia w dyscyplinach, które uprawiają na co dzień w swoich klubach, ale nie są typowo zimowymi.

Uczestników obozu czekały wizyty na basenach termalnych w Szaflarach oraz w AQUA PARKU, gdzie odbywały się zajęcia sportowe z pływania - zabawy oswajające w wodzie, doskonalenie pływania stylem dowolnym oraz korzystanie m.in. z jaccuzi i masaży wodnych. – powiedział Tomasz Przybysławski, trener Kluku Olimpiad Specjalnych „SZANSA” - Codziennie przed kolacją odbywały się zajęcia sportowe na siłowni oraz specjalne programy treningowe dostosowane dla zawodników Olimpiad Specjalnych. Udało się kilka razy założyć narty i poszlifować swoje umiejętności na Stoku Narciarskim „NOSAL” oraz udał się jeden wyjazd na narty na „Banię”.

Dla uczestników zimowych obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych, zawodników Olimpiad Specjalnych Polska współfinansowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki była możliwość skorzystania z Kręgielni w AQUA PARKU w Zakopanem i okazało się, że wyniki powyżej 100 punktów to nie jest przypadek, tylko dla większości z nich to raczej norma.

Bardzo fajnym pomysłem okazały się zajęcia sportowe w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. – powiedział Remigiusz Woźniak, przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” - Oprócz zawodników ze Skarżyska-Kamiennej i Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy 10-15 stycznia 2016 jadą reprezentować Polskę podczas imprezy międzynarodowej w Austrii, trenowali również zawodnicy, którzy albo mają już opanowane utrzymanie się na lodzie albo miały pierwszy raz łyżwy na nogach i dzięki specjalnemu sprzętowi do nauki jazdy na łyżwach nauczyli się poruszać po lodzie.

Tradycyjnie po każdej imprezie, w której bierze udział „SZANSA” można na ich stronie internetowej pod adresem www.szansa.onecik.pl zapoznać się z bardzo bogatą galerią zdjęć.

Klub Olimpiad Specjalnych „SZANSA” reprezentowali: Konrad Dębniak, Paweł Dunal, Marcin Dunal, Krzysztof Kaczmarski, Robert Kozłowski, Paweł Kwiecień, Paweł Menducki, Jacek Taborski, Tomasz Taborski, pod opieką Tomasza Przybysławskiego i Remigiusza Woźniaka.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9902 razy,
ostatnio: 2021-01-19 09:54:04
Skomentuj artykuł:
Powrót