Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-12-28

WIGILIA NA RYNKU

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Po raz drugi Prezydent Jarosław Górczyński był gospodarzem wigilijnego spotkania mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego na Rynku. W tym roku gościem specjalnym, który ten szczególny wieczór spędził z mieszkańcami naszego miasta był Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. To właśnie na ręce Jego Ekscelencji oraz Prezydenta ostrowieccy harcerze przekazali Światełko Betlejemskie. Były życzenia i dzielenie się opłatkiem.

Boże Narodzenie to najbardziej wyczekiwany czas w roku. Zasiadamy przy wigilijnych stołach w gronie najbliższych nam osób. Składamy sobie życzenia płynące głęboko z serca, wsłuchujemy się w dźwięki pięknych polskich kolęd. Na ten wyjątkowy czas Wszystkim Mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego życzę,
by te Święta były wypełnione radością i miłością, by uczuć, które łączą, było zdecydowanie więcej niż tych, które dzielą, a to, co się wydarzy w Nowym 2016 Roku, pod każdym względem przewyższało to, co już się wydarzyło. Spełnienia wszelkich marzeń, zdrowia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia - życzył wszystkim zebranym prezydent Jarosław Górczyński.

Podobnie jak przy rozświetlaniu choinki, na Rynku pojawiły się tłumy ostrowczan. Licznie przybyli również radni Rady Miasta, przedstawiciele instytucji samorządowych i organizacji. Jak na wigilię przystało nie zabrakło oczywiście tradycyjnych potrawy, które zwykle w tym dniu pojawiają się na naszych stołach. Przygotowali je ostrowieccy restauratorzy oraz organizacje pozarządowe oraz MOPS. Na scenie zaś prezentowały się chóry, zespoły i soliści Miejskiego Centrum Kultury oraz laureaci eliminacji do konkursu kolęd i pastorałek Będzin 2016. Całości towarzyszyło wspaniałe ognisko, które dodawało klimatu temu pięknemu spotkaniu, a świateczny nastrój podkreślały zielone drzewka dostarczone przez Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7589 razy,
ostatnio: 2021-05-18 18:20:48
Skomentuj artykuł:
Powrót