Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2016-02-04

Miasto wykupuje teren po byłym zakładzie GAMBO

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Od wczoraj tj. 3 lutego, miasto Ostrowiec Świętokrzyski, poprzez swoją spółkę Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, jest właścicielem terenu po byłym zakładzie Gambo, znajdującym się na osiedlu 25-lecia PRLu.

- Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że wkrótce we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych rozpoczniemy pracę związane z rozbiórką nieruchomości oraz uporządkowaniem przylegającego terenu - powiedział prezydent Jarosław Górczyński. - Koniec Państwa lęków związanych z GAMBO jest już bliski i definitywny! Problem, który dla wielu wydawał się być niemożliwy do zrealizowania, który był przedmiotem politycznej walki, tysięcy plotek i niedomówień, znalazł nareszcie swój finał.

- Teren jest atrakcyjny pod względem inwestycyjnym - dodał prezes OTBS Piotr Dasios. - Znajduje się blisko parku, szkoły średniej i przedszkola, a więc okolica dobra pod kątem budownictwa mieszkaniowego.

Nieruchomość po nieczynnych od lat zakładach odzieżowych Gambo, to jedno z najbrzydszych miejsc w Ostrowcu Świętokrzyskim. Długo spędzał sen z powiek okolicznych mieszkańców, którzy niejednokrotnie byli świadkami niebezpiecznych sytuacji, jakie miały tam miejsce. Na porządku dziennym były interwencje policyjne, hałas, awantury, a nawet pożary. Dziś dzięki staraniom prezydenta Jarosława Górczyńskiego i pani wiceprezydent Marzeny Dębniak , możemy mówić o pozytywnym i definitywnym rozwiązaniu problemu.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15793 razy,
ostatnio: 2021-12-08 08:48:52
Skomentuj artykuł:
Powrót