Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-10-24

Podatek od nieruchomości bez zmian

Dobre informacje dla ostrowczan oraz lokalnych przedsiębiorców. Gmina planuje w 2018 roku zamrozić stawki podatku od nieruchomości.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Po głębokiej analizie budżetu miasta, który jest krojony na miarę naszych potrzeb i możliwości, a także po konsultacjach zarówno, z prowadzącą od lat wzorowo finanse gminy Ostrowiec skarbnik Elżbietą Pichór oraz wspierającą nasze działania przewodniczącą Rady Miasta Ireną Rendudą-Dudek, a także z przedstawicielami ostrowieckich przedsiębiorców podjąłem już po raz trzeci decyzję o niepodnoszeniu stawek podatku od nieruchomości. Biorąc pod uwagę argumenty "za" i "przeciw" oraz niepewność, jaką niesie nam przyszłość, uważam, że stabilność w prowadzeniu działalności gospodarczej jest najważniejsza. Naszym celem jest prowadzenie przyjaznej polityki podatkowej w sposób długofalowy, z korzystnym skutkiem dla rozwoju gospodarczego miasta. Dlatego podjąłem decyzję o pozostawieniu stawek podatku od nieruchomości na obecnym poziomie. Taką propozycję przedstawię radnym na sesji Rady Miasta Ostrowca- poinformował podczas piątkowej konferencji prezydent Jarosław Górczyński.
Obecna sytuacja i rozważne gospodarowanie finansami gminy Ostrowiec Świętokrzyski stawia nasze miasto w czołówce polskich gmin.
Prezydent podkreślił ważną rzecz w kontekście bezpieczeństwa finansowego gminy Ostrowiec Świętokrzyski:
- Nasze miasto nie żyje na kredyt. Nie zaciągamy kredytów konsumpcyjnych. Stąd między innymi wynika bezpieczeństwo finansowe gminy- stwierdził prezydent i dodał, że spłacenie na początku roku 7 mln zł raty kredytu, pozwoliło na zaoszczędzenie ponad 133 tys. zł.
Wpływy z podatków do budżetu gminy to ponad 50 mln zł. Gmina ma do spłacenia 29 mln zł kredytów, co w zestawieniu z przychodami daje niespełna 15-procentowe zadłużenie. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16031 razy,
ostatnio: 2022-06-30 00:10:33
Skomentuj artykuł:
Powrót