Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-28

Certyfikaty rozdane

Ponad 150 trzecioklasistów z ostrowieckich gimnazjów odebrało w ubiegłą sobotę w sali widowiskowej kina "Etiuda" certyfikaty z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego, potwierdzające ich umiejętności lingwistyczne. Udział w egzaminach certyfikowanych młodzieży już po raz drugi sfinansowała gmina Ostrowiec, która jest prekursorem tego typu inicjatywy wśród samorządów w całej Polsce.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W maju, z inicjatywy władz miasta, ostrowieccy gimnazjaliści otrzymali szansę przystąpienia do międzynarodowych egzaminów językowych z języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego na poziomie od A1 do B2. Sobotnia uroczystość, z udziałem prezydenta Jarosława Górczyńskiego, przedstawicieli Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM - naczelnika Jana Bernarda Malinowskiego, Moniki Widerskiej-Irek i Marty Wesołowskiej-Dobrowolskiej - radnego Mariusz Łaty, reprezentantów ośrodków egzaminacyjnych, dyrekcji i nauczycieli szkół gimnazjalnych, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców, była podsumowaniem tego przedsięwzięcia. W wyjątkowej atmosferze 152 gimnazjalistów odebrało certyfikaty, potwierdzające ich umiejętności lingwistyczne i uprawniające m.in. do zwolnienia z lektoratów językowych na wielu prestiżowych uczelniach czy licencjackich egzaminów, a przede wszystkim wysoko premiowane u przyszłych pracodawców. Wraz z cennymi dokumentami młodzież przyjęła słowa uznania od prezydenta Jarosława Górczyńskiego, który nie krył podziwu dla umiejętności uczniów i wkładu włożonego przez nauczycieli w odpowiednie przygotowanie do egzaminów.
- Znajomość języka obcego daje nieograniczone możliwości, otwiera wiele nowych drzwi i nasi gimnazjaliści już mają do tego klucz. To kolejny dowód, że mamy bardzo zdolną młodzież, w którą warto inwestować - stwierdził J. Górczyński.
Z kolei władzom miasta tak cennej i nowatorskiej w skali kraju inicjatywy gratulowali przedstawiciele ośrodków egzaminacyjnych.
- To wyjątkowe przedsięwzięcie edukacyjne i póki co jedyne w całej Polsce. Nie ma drugiej gminy, która sfinansowałaby takie egzaminy - podkreślała Maria Kukla-Dąda, przekazując podziękowania od całego zarządu Cambridge English Exam.
Uroczystości towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu podopiecznych Ewy Goworowskiej.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13489 razy,
ostatnio: 2021-09-20 09:34:25
Skomentuj artykuł:
Powrót