Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2018-01-07

Radosne Orszaki Trzech Króli

W kilku miejscowościach w regionie uroczyście obchodzono święto Trzech Króli. Ulicami przeszły barwne orszaki prowadzone przez mędrców ze Wschodu.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W Opatowie
W Opatowie uroczystości rozpoczęły się od mszy świętych w obu miejscowych świątyniach. Po nabożeństwach wierni spotkali się w kolegiacie, gdzie zawierzono miasto Dzieciątku Jezus i Świętej Rodzinie. Następnie barwny Orszak prowadzony przez Opatowską Orkiestrę Dętą przeszedł do Opatowskiego Ośrodka Kultury, gdzie zainaugurowano Gody Opatowskie. Na scenie OOK wystąpiły: Dziecięca Grupa Teatralna, Opatowski Teatr Muzyczny oraz zespół Jagódki z Niepublicznego Przedszkola "Dziecięcy Raj" w Kobylanach.
- Maluchy od kilku tygodni wspólnie z nauczycielkami przygotowywały się do tak ważnego dla nich wydarzenia - wystąpieniem przed widownią na prawdziwej scenie. Dzieci do każdej próby podchodziły bardzo poważnie oraz starały się jak najlepiej wczuć w odgrywane role. Mimo długich przygotowań bardzo się stresowały, gdyż był to dla nich bardzo ważny i wyjątkowy dzień. Występ został nagrodzony gromkimi brawami- mówi Aneta Bławat, pomysłodawczyni i założycielka przedszkola "Dziecięcy Raj" w Kobylanach.
W nagrodę mali artyści otrzymali dyplom i statuetkę "Aniołka".
W Ostrowcu
Już po raz piąty w ostrowieckie obchody święta Objawienia Pańskiego wpisał się uroczysty Orszak Trzech Króli, który tym razem przebiegł pod hasłem "Bóg jest dla każdego". W sobotę wierni przeszli ulicami miasta do Rynku. W pochodzie wzięło udział wielu wiernych, którzy wyruszyli w trzech grupach: zielonej, czerwonej i żółtej z trzech świątyń - sanktuarium NMP Saletyńskiej, sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz kolegiaty św. Michała Archanioła. W symbolicznych przebraniach i koronach na głowach, poprowadzeni przez Mędrców ze Wschodu, spotkali się w centralnym placu miasta.
Główne uroczystości odbyły się przy ustawionej w Rynku, świątecznie przybranej scenie. Po złożeniu darów przez Króli - w asyście chórów anielskich i pastuszków - pojawili się przedstawiciele władz miasta i powiatu, by wspólnie z dziekanem dekanatu ostrowieckiego ks. prałatem Janem Sarwą oddać hołd i zawierzyć miasto oraz ostrowczan Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. Potem nastąpiło radosne kolędowanie, w które włączyło się wiele osób. (JAZ); K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7964 razy,
ostatnio: 2022-05-24 08:14:22
Skomentuj artykuł:
Powrót