Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-10-07

Ogólnopolski Turniej w Piłkę Nożną Olimpiad Specjalnych Opoczno-Spała 2019

W dniach 2-4 października 2019 roku odbył się Ogólnopolski Turniej w Piłkę Nożną Olimpiad Specjalnych Opoczno-Spała 2019. Tym razem na arenie ogólnopolskiej Oddział Regionalny Świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych „SZANSA” Ostrowiec Świętokrzyski.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Zawodnicy „SZANSY” zdobyli złoty medal na zawodach regionalnych i dlatego mogli reprezentować Oddział Regionalny Świętokrzyskie na arenie ogólnopolskiej. Jak się okazało mimo prawie 12-letniego istnienia Klubu Olimpiad specjalnych „SZANSA” był to ich debiut w piłce nożnej na arenie ogólnopolskiej.

W dniu przyjazdu odbyły się gry obserwowane, po których grupa ekspertów miała za zadanie tak podzielić grupy sprawnościowe, żeby były jak najbardziej zbliżone do siebie pod względem sprawnościowym, w zależności od poziomu możliwości zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych – powiedział Przemysław Walczyk, trener świętokrzyskiej ekipy – Po dwóch meczach obserwowanych trafiliśmy do grupy niebieskiej, gdzie przeciwnikami Świętokrzyskiego były Oddziały: Mazowieckie, Podkarpackie i Opolskie.

W trakcie turnieju oprócz zawodów sportowych odbywało się wiele imprez towarzyszących. W wiosce olimpijskiej można było oddać się odnowie biologicznej, nauczyć się rolować, uzyskać drenaż limfatyczny. Tradycyjnie na zawodach rangi ogólnopolskiej odbywał się Program Zdrowi Sportowcy, którego zadaniem jest stałe zwiększanie możliwości psychofizycznych sportowców do profesjonalnego trenowania i pełnego wysiłku podczas startów w zawodach.

Głównym celem programu jest systematyczna ocena stanu zdrowia sportowców Olimpiad Specjalnych oraz przygotowanie specjalistów do przeprowadzania badań podczas regionalnych i narodowych zawodów Olimpiad Specjalnych. Bardzo ważny jest wzrost świadomości społecznej związanej z problemami dotyczącymi opieki zdrowotnej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tym razem zawodnicy mogli skorzystać z następujących Programów: Zdrowy Uśmiech, Sprawne Stopy i Zdrowy Umysł.

W meczach finałowych Świętokrzyskie nie przegrało żadnego spotkania i po trzech remisach zajęło 3 miejsce i zdobyło brązowe medale – powiedział Remigiusz Woźniak, trener świętokrzyskiej ekipy – Chłopaki dali z siebie wszystko, a nawet chyba jeszcze więcej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu jaki zaprezentowali, a to, że dwa razy gonili wynik i pokazali charakter jest niesamowite. Zabrakło troszeczkę szczęścia i piłkarskiego cwaniactwa, ale na arenie ogólnopolskiej był to nasz debiut jako SZANSY w piłkę nożną, co było widać po chłopakach podczas rozgrywania meczy.

Świętokrzyskie reprezentowali: Konrad Dębniak, Marcin Dunal, Paweł Dunal, Grzegorz Dwojak, Łukasz Karbowniczek Paweł Menducki, Damian Przygoda, Krzysztof Stan, Jacek Taborski. Trenerami byli Przemysław Walczyk i Remigiusz Woźniak.
/Taborecik/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20492 razy,
ostatnio: 2022-06-30 02:44:36
Skomentuj artykuł:
Powrót