Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-11-04

Czas na Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019!

Już tylko kilka dni dzieli nas od największej biegowej imprezy w mieście - Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019. 11 listopada, punktualnie o godzinie 13, z płyty głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO ruszy bieg na 10km oraz marsz nordic walking na 5km. Kilkaset osób uczci w ten sposób 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W sumie spodziewanych jest około 1500 uczestników, w tym ponad tysięczna rzesza młodych biegaczy z ostrowieckich szkół.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Internetowe zapisy do 10-kilometrowego biegu oraz 5-kilometrowego marszu nordic walking, które prowadzone są na stronie www.ostrowiecbiega.pl, zostaną zamknięte w środę 6 listopada. Do 8 listopada będzie można jeszcze uiścić opłatę startową w wysokości 40zł.

Do 8 listopada będzie też można wylicytować dla siebie dowolnie wybrany numer startowy. W grę wchodzi również prestiżowy numer oznaczony "jedynką", który w minionych edycjach trafiał do jednego z zaproszonych na bieg gości, zwykle znanego i związanego z miastem sportowca. Tym razem "jedynkę" wyłoni licytacja przeprowadzona przez Fundację "Bo w Nas jest Moc". Na specjalnie założonym wydarzeniu na facebookowym profilu fundacji wylicytować można dowolny numer z dostępnej puli - od 1 do 500. Pod przysłowiowy "młotek" trafią też inne przedmioty, przekazane na aukcję m.in. przez MOSiR czy sekcje sportowe KSZO. W trakcie imprezy, 11 listopada, przeprowadzona zostanie również zbiórka do "puszek". Wszystkie środki zgromadzone dzięki licytacjom i zbiórce w 100% przeznaczone zostaną na leczenie Oskarka Kubickiego, sześciolatka z Chmielowa, u którego w lutym tego roku zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG).

Biuro zawodów w dniu imprezy zostanie otwarte już o godzinie 8, a usytuowane zostanie w sali konferencyjnej Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR (zewnętrzne wejście). Do godziny lub do wyczerpania przyjętych limitów (400 osób w biegu na 10km oraz 100 osób w marszu nordic walking) będą w nim kontynuowane zapisy. W hali będzie też można odebrać swój pakiet startowy, w skład którego wchodzić będzie m.in. okazyjna koszulka.

Trasa 10-kilometrowego biegu połączy dolną i górną część miasta. Przebiegać będzie kolejno ul. Świętokrzyską do Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności, ul. Traugutta do Ronda Republiki Ostrowieckiej, kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja do Ronda Powstania Styczniowego, Aleją 3 Maja, ul. Okólną, ul. Denkowską, ul. Chrzanowskiego, ul. Polną, ul. Iłżecką, przez Rynek Miasta, ul. Starokunowską, ul. Sienkiewicza, ul. Mickiewicza, ul. Żabią do Ronda Powstania Styczniowego i dalej tą samą drogą do mety - kładką pieszą równoległą do wiaduktu w ciągu Alei 3 Maja, ul. Traugutta i ul. Świętokrzyską do Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO.

 OBN2019 mapa10km

Trasa Biegu Nordic Walking na Alei 3 Maja (na wysokości Kina Etiuda) skręci w Park Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i znów połączy się z biegiem na ul. Mickiewicza.

Na mecie, na najlepszych uczestników biegu głównego, oprócz pięknego medalu czekać będą atrakcyjne nagrody. Finansowe w wysokości 700, 500 i 400zł trafią do najszybszych biegaczy w klasyfikacjach open mężczyzn i kobiet. Podium w kategoriach wiekowych mężczyzn (2004-1990, 1989-1980, 1979-1970, 1969-1960 oraz 1959 i starsi) i kobiet (2004-1990, 1989-1980, 1979 i starsze) będą warte odpowiednio 300, 200 i 100zł. Pierwsza trójka w klasyfikacji "Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego", zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet, także otrzyma nagrody finansowe, odpowiednio 300zł za 1 miejsce, 200zł za 2 miejsce i 100zł za 3 miejsce. Nagrody te dodatkowo zostaną wzbogacone o przekazane przez partnerów nagrody rzeczowe, m.in. vouchery. Cenne nagrody rzeczowe otrzymają również najlepsi ostrowczanie i ostrowczanki, którzy zajmą miejsca od 4 do 15. Pamiętać jednak trzeba, że aby zostać sklasyfikowanym w kategorii "Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego" niezbędne będzie przejście pozytywnej weryfikacji w biurze zawodów. Warunkiem koniecznym jest bowiem udokumentowane  zameldowanie na pobyt stały (dowodem osobistym lub zaświadczeniem wydanym przez Urząd Miasta).

Nagrody rzeczowe w klasyfikacji "Najszybsi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego" ufundowane zostały przez partnerów Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2019: Restauracja DaGrasso, Finow Polska, Signal Meble, Bałtowski Kompleks Turystyczny i Restauracja Bałtowski Zapiecek, Hotel Accademia, PKS Ostrowiec Świętokrzyski oraz Restauracja Midori Sushi.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10110 razy,
ostatnio: 2021-07-24 01:41:54
Skomentuj artykuł:
Powrót